PROVOZ ŠD BUDE V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN PŘERUŠEN

NÁBOR ŽÁKŮ 1. TŘÍD - POJĎ HRÁT HOKEJ - LETÁK

1. 7. - 31. 8. - PRÁZDNINY

MODERNIZUJEME ŠKOLU

V roce 2009 podala ZŠ K. Světlé v souladu s Regionálním operačním programem regionu soudržnosti Moravskoslezsko 2007-2013 v rámci výzvy č. 2.1 - 08 Modernizace výuky žádost o finanční dotaci, která umožnila realizaci vlastního projektu „Počítač- součást moderní výuky“.

Cílem projektu je modernizace výuky, a to především s ohledem na nové trendy vybavování škol interaktivní a zobrazovací technikou, která umožní využívání digitálních učebních materiálů a aktivní zapojení žáků do výuky. Schválením tohoto projektu škola získala téměř 3 miliony korun, které využila k zakoupení a instalaci moderních informačních technologií do 17 kmenových tříd, každý vyučující má v této třídě k dispozici učitelské stanoviště s notebookem, ozvučením, dataprojektorem a interaktivní tabulí nebo promítací plochou. Dále byly nově vybaveny dvě počítačové učebny s 30 žákovskými pracovišti. V dalších osmi odborných učebnách jsou instalovány stolní počítače a dataprojektory. Je zároveň provedeno kompletní zasíťování všech pavilonů školy s novým serverem a úložištěm dat. Původní počítače z odborných učeben výpočetní techniky budou k dispozici v kmenových třídách jako tzv. digitální hnízdo. Mohou být využívány při skupinové výuce pro rychlé získávání aktuálních informací, které žáci využijí ve vyučování. Realizace projektu začala v druhé polovině roku 2010. Po vánočních prázdninách se učitelé i žáci začali seznamovat s novým zařízením, vyučující absolvují školení k novým technologiím. Nově instalované interaktivní tabule si velmi pochvalují učitelé a hlavně žáci prvního stupně, kterým se líbí možnost vlastního aktivního přístupu k výuce, jednoduché ovládání při dotváření úkolů, rychlé připojení k internetu, velké množství obrazových materiálů, možnost tvorby vlastních digitálních učebních materiálů. Použití dotace navazuje na dlouhodobý záměr školy modernizovat vzdělávání žáků s cílem zvýšit účinnost a atraktivitu vyučování v souladu se školním vzdělávacím programem „Harmonie ducha i těla“.

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti zřizovatele – Magistrátu města Havířova.

Mgr. Marie Darebníková (ZŠ K. Světlé Havířov)

Reportáž o otevření učebny PC a celém projektu na stránkách www.tvportaly.cz.

žáci při práci s interaktivní tabulí žáci při práci s interaktivní tabulí

nově vybavená počítačová učebna nově vybavená počítačová učebna