PROVOZ ŠD BUDE V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN PŘERUŠEN

1. 7. - 31. 8. - PRÁZDNINY

Basic jQuery Slider - Demo

Wolfram 2019

Den před připomínkou konce 2. sv. války jsme se s družstvem čtyř osmáků zúčastnili soutěžem s názvem Wolfram. Jedná se o brannou soutěž, kterou pořádá Armáda ČR. Soutěž je pořádána na počest parašutistů vyslaných během druhé světové války z Anglie na území Protektorátu Čechy a Morava pod krycím názvem Operace Wolfram. Cílem soutěže je seznámit děti s historií kraje a současně jim dát možnost si vyzkoušet vědomostní a fyzické dovednosti. Skládá se z různých disciplín, kde se uplatní nejen síla, ale i znalosti, strategie, spolupráce. Jako příklad lze uvést běh, střelbu ze vzduchovky, zdravovědu, navádění přes "minové" pole atd. Naši žáci se mezi týmy rozhodně neztratili. Některé školy vyslaly dokonce týmy tři, ale bezvýsledně. V této konkurenci jsme obsadili pěkné osmé místo. Asi největší problém pro družstva představovala zdravověda, při které většinou pacient bez většího zájmu zachraňujících umřel :-) Soutěž byla dobře zorganizovaná, žákům se líbila, zasoutěžili si a počasí vyšlo. Co víc si přát :-)

Fotografie ze soutěže

Mgr. O. Pletánek