Akce družiny ve šk. roce 2010/2011

Superfarmář

Soutěž Superfarmář pořádá firma Grana, která přihlášeným školám zajistí výhry a uspořádá krajské kolo. V naší školní družině proběhlo základní kolo na konci března a finále o týden později. Výhry si odnesli Filip Austera, Zuzka Klimecká, Amálka Dobšíková a Natálka Nákelná. Do Ostravy jeli v květnu Filip a Zuzanka. Přestože nevyhráli, odnesli si spoustu hezkých zážitků.

Koloběžkiáda

V září jsme uspořádali Koloběžkiádu. Šlo o jízdu zručnosti, protože k dispozici byly různé druhy koloběžek. Nebylo vítězů ani poražených. Vyhráli všichni, kteří se chtěli pobavit a zasoutěžit si, odměnou byly sladkosti a radost z pohybu. Při akci nám pomáhal tatínek Zuzanky Klimecké, který na závěr připravil pro děti hru.

Nejlepší piškvorkář

V soutěži o nejlepšího piškvorkáře hráli všichni proti všem. Každý obdržel listinu se jmény ostatních soupeřů, postupně všechny obcházel a na listinu si nechal potvrdit, zda byl v tomto zápase vítězem, či poraženým. Podle počtu vítězství se na prvním místě umístila Hanka Tomanová, na dalších se stejným počtem bodů Amálka Dobšíková, Tomáš Čičak a Martin Sluka.

Karneval

Nejhezčí mandala

Vybarvování mandal má velký relaxační účinek a dává radost i hravost. Vede k uvolnění, soustředění a vyrovnanosti. Přináší velmi rychlý a pozitivní účinek a proto se často používá při terapiích k vyrovnání psychických stavů i poruch učení. Každou mandalu je možné vybarvit mnoha různými způsoby a pokaždé je originální a naprosto jiná. Roli zde hraje použitá barva a vybarvený tvar. Udělování bodů bylo anonymní, sbíraly se body od dětí ze sousedního oddělení, rodičů, prarodičů i p. učitelek. Nejvíc bodů získala Bára Anlaufová, která byla v době vyhodnocení nemocná, Hanka Tomanová a Anička Klenčíková. Všichni získali sladkosti, pro vítěze byly připraveny diplomy.

Puzzle

Nejrychleji skládali puzzle Filip Austera a David Válek z první třídy, Míša Kolková z druhé a Hanka Tomanová ze třetí třídy. Při soutěži asistovala praktikantka Nikola Starcová, naše bývalá žákyně.

Turnaj ve stolním fotbale

Vánoční turnaj ve stolním fotbale se hrál postupně celý týden. Do finále, které zachycují fotografie, se probojovali za prvňáčky Filip Austera, za druháky Tomáš Horos a za třetí třídy Jakub Baron. Po vzájemném souboji se absolutním vítězem stal Jakub.

Ve třídě a na vycházce

Vítání

Možná nevíte, že město Havířov spolu s Komisí pro občanské záležitosti nabízí možnost slavnostního uvítání dítěte v obřadní síni na Zámku v Havířově. Naší školu prezentuje již mnoho let školní družina. Obřady se konají v neděli dopoledne, kde děti v doprovodu vychovatelky přednášejí v půlhodinových intervalech připravený program, v současnosti to jsou Katka Holešová a Eliška Pochtiolová.