Akce družiny ve šk. roce 2012/2013

Fotografie z KARNEVALU (ve formátu .rar): 1; 2; 3; 4; 5

„Soutěž školních družin"

Letošní soutěž školních družin pořádala ZŠ Horní Suchá. Účast nebyla příliš velká, příčinou mohly být teploty vysoko nad 30 °C. Přesto se děti moc snažily a umístily se na 2. místě.

„Najdi přísloví“

Soutěž probíhala v přilehlém lesoparku. Děti hledaly v terénu lístečky s příslovími. Když si přísloví přečetly a zapamatovaly, běžely ho nahlásit. Číslo správně podaného přísloví se zapsalo do karty. Třeťáci museli najít všech osmnáct, ostatní přiměřeně méně.

Soutěž v Městské knihovně

Zúčastnili jsme se soutěže Městské knihovny „Vyzdob si svůj alegorický vůz“. Vůz namaloval Vojta Vilím z 2. A, na květinové výzdobě se podílel kolektiv děvčat z první třídy. Hotové práce budou vystaveny v nové knihovně na magistrátu. Kromě diplomu jsme obdrželi také poukázky v hodnotě 200,- na nákup knih v Librexu.

Vybíjená

Přátelské utkání ve vybíjené, kterou uspořádala školní družina Mládežnická, jsme sice nevyhráli, ale získali jsme nové zážitky a zkušenosti. Odměnou nám byly sladkosti, drobné odměny a příjemná atmosféra.

Vítání dětí

V neděli 12. 5. 2013 proběhlo další Vítání dětí na Zámku Havířov. Nové občánky našeho města uvítaly recitací i žakyně naší školy Katka Holešová, Terezka Pekarová a Lucinka Škorpíková.

Mandaly

Mandala znamená ve starém indickém jazyce kruh. Její tvorbu znalo mnoho starých národů, nejen Indové, ale i Řekové nebo Tibeťané, kteří ji staví hlavně z obarveného písku… My jsme soutěžili o nejkrásněji vybarvenou předlohu mandaly. Všechny byly moc hezké a bylo těžké vybírat. Bodovali rodiče, sourozenci, paní učitelky a samozřejmě děti. Každý měl k dispozici tři hlasy. Po sečtení bodů byli vyhlášení vítězové (viz. foto). Odměněny byly všechny děti. Hotovými mandalami jsme vyzdobili chodbu družiny.

Karneval ve školní družině

Letošní karneval, konaný 15. března, zimu sice nezahnal, zato jsme se dobře bavili, tančili, soutěžili a obdivovali krásné masky. Moc děkujeme všem, kteří nám pomáhali.

Soutěž ve skládání puzzle

Ve druhé polovině února proběhlo celodružinové klání ve skládání puzzle. Děti s nejlepšími časy postoupily do finále a ti nejúspěšnější byli odměněni.

Zima v naší družině

Ani v zimě se nenudíme. Hrajeme stolní hry, stavíme z různých stavebnic, tančíme na podložce, kreslíme, hrajeme hry u počítače nebo se v pátek podíváme na pohádku.

Velcí malým aneb v podzimním lese

Před podzimními prázdninami připravili starší žáci školní družiny soutěž pro prvňáčky. Ve dvojicích dohlíželi na jednotlivých stanovištích na průběh soutěže. Nejprve se prvňáčci museli co nejrychleji přesunout k pohádkovému lesu, což se jim podařilo pořádným trojskokem. Aby neměla zvířátka v zimě hlad, snažili se naházet co nejvíce žaludů do krmelce. Dál vedla cesta přes zrádnou bažinu a dostat se přes ni mohli jen pomocí kouzelných květů. Ještě podlezli nízké houští, rozehnali škodolibé lesní skřítky a vydali se hledat houby. Ale ne ledajaké. Na každém byl nějaký tvar, který si děti musely zapamatovat. Pak už zbýval jen výlov rybníka, ale i s tím si malí hravě poradili. Sladkou odměnu si zasloužili opravdu všichni.