YoWindow.com Forecast by yr.no


ROZDĚLENÍ ŽÁKŮ 1. TŘÍD - ZDE

Škola v přírodě pro žáky 5. A a 5. B v termínu 23. 9. - 27. 9. 2019 v Kunčicích pod Ondřejníkem - INFORMACE, POSUDEK

Kroužek Gymnastiky a Rope skippingu ve šk. roce 2019/2020 - INFORMACE

Žákyně 5.A K. Lopatová dosáhla v rámci Národního testování vynikajícího výsledku v kraji.

Ocenění společnosti Scio

ZE ZÁJMOVÉHO KROUŽKU GYMNASYIKY - ZDE

Environmentální vyúčtování - ZDE
18. 9. - teorie + praxe dopravní výchovy (4.A)

18. 9. - prevence ZIP – „Vztahy ve třídě a šikana“ (6.A,B)

18. 9. - Divadlo loutek Ostrava – „Hrnečku, vař!“ (2. třídy)

18. 9. - natáčení České televize – pořad „Šikulové“ (vybraní žáci)

20. 9. - Evropský týden mobility, nám. Republiky (8.A, 9.B)


Jídelní lístek najdete na stánkách ZŠ Moravská

Nabízená jídla si můžete prohlédnout zde

Projekt NENECH TO BÝT - stránky projektu


Příručka pro rodiče - JAK ZAJISTIT BEZPEČNOST DĚTÍ NA INTERNETU
Podpořte projekt


2018-19
2017-18
2016-17
2015-16
2014-15
2013-14
2012-13
2011-12
2010-11
2009-10


Počet návštěv od 30. 3. 2016

počítadlo.abz.cz

Akce družiny ve šk. roce 2014/2015fotogalerie z akcí

Na pirátské stezce

Závěr školního roku patřil jako vždy soutěži mezi školními družinami. Tentokrát jsme jeli na Pirátskou stezku“ do Horní Suché. Zažili jsme spoustu dobrodružství: plnili jsme úkoly, zdolávali překážky, hledali vzácné perly. Naše barvy jsme uhájili, byli náležitě odměněni a mohli se začít těšit na prázdniny.

   
   
   


Karneval

Letošním mottem družinového karnevalu bylo „Zažeňme zimu, přivolejme jaro!“. Tomuto heslu bylo podřízeno téměř vše. Karneval probíhal jen několik málo dní po začátku astronomického jara a to 26. 3. 2015. Výzdoba byla laděna do jarních barev plných energie. Všude kolem byla zářivá sluníčka, která jsme přivolávali nejvíce. Mezi maskami se dokonce objevil i velikonoční zajíček s beruškou. Celým karnevalem nás provázely různorodé soutěže a již tradiční tančení s Lindou, které tímto moc děkujeme. Samozřejmě nesmělo chybět občerstvení a sladké překvapení na závěr. A abychom si ještě trochu užili něco z té zimy, tak na úplném konci karnevalu jsme se všichni pořádně zkoulovali. Sice jen papírovými koulemi, ale i tak to stálo za to! Děkujeme všem za účast a podporu a už teď se těšíme na příští karneval.

   
   
   
   
   
   
 


Golfové odpoledne

Další měsíc a další beseda o zajímavém sportu z projektu „Družina v pohybu“ je za námi. Tentokrát se jednalo o sport, ve kterém hrají hlavní roli tráva – green, hole – železo, míček a samozřejmě hráč. Většina z Vás již tuší, že se jedná o golf. Odpolednem děti provázel zkušený hráč golfu, který jim předvedl kompletní výbavu, kterou každý hráč ke své hře potřebuje. Nejvíce děti asi uchvátil multifunkční vozík na golfové hole a golfový trenažér, na kterém se může trénovat i doma. V závěru besedy si mohly děti vše prohlédnout a především samy vyzkoušet. Děkujeme panu golfistovi za úžasné odpoledne!

   
   
   
   


Super Farmář

Dne 6. února se v naší družině konal turnaj ve stolní hře Super Farmář. Nejprve proběhlo základní kolo, ze kterého vzešlo 8 nejlepších hráčů, kteří postoupili do semifinálové hry. Semifinálová hra byla velice vyrovnaná a vzešli z ní 4 finalisté, ze kterých 2 nejlepší budou reprezentovat družinu v krajském kole, které pořádá firma Pygmalino, s.r.o., která také poskytla hodnotné ceny pro vítěze družinového kola. Jména semifinalistů: Adélka Kočková, Eliška Kirschnerová, Dorka Daňková, Amálka Ondračková, Karolínka Pittnerová, Míša Černá, Terezka Platilová, Adélka Baronová. Konečné umístění: 1. místo Karolínka Pittnerová, 2. místo Terezka Platilová, 3. místo Eliška Kirschnerová a 4. místo Dorka Daňková. Děkujeme všem účastníkům turnaje a gratulujeme všem vítězům. A v neposlední řadě děkujeme firmě Pygmalino, s.r.o. z Českého Těšína, která celou akci sponzorovala.

   
   


Horolezecké odpoledne v družině

Měsíc září v naší družině odstartoval celoroční projekt s názvem „Družina v pohybu“. V rámci tohoto projektu se děti každý měsíc budou seznamovat s tradičními i netradičními sporty, jako horolezectví, potápění, golf, cyklistika a další. První sport, který děti již absolvovaly, bylo horolezectví. Nejprve děti absolvovaly besedu s instruktorkou a seznámily se s lezeckou výbavou, kterou si mohly osahat a vyzkoušet. Druhá část se odehrála v tělocvičně, kde děti kromě samotného lezení čekaly různorodé disciplíny. Všechny děti to zvládly na výbornou! Jako vzpomínka jim zůstane diplom za úspěšné absolvování „Horolezeckého odpoledne“ a některým možná i chuť si tento sport ještě někdy vyzkoušet či se mu začít věnovat.

   
   
   
   
   


Kotulova dřevěnka

Děti rády poznávají své město, a proto jsme se vypravili na prohlídku Kotulovy dřevěnky. Nejen, že si mohly prohlédnout dřevěnou roubenku z 18. století, ale vyzkoušely si i mletí obilí pomocí větrného mlýnku, které je velice bavilo. V rámci Světového dne hospodářských zvířat, který připadl na 2. října, se děti seznámily s živými hospodářskými zvířaty. A aby toho nebylo málo, čekala zde na ně soutěž, ve které si děti prověřily své schopnosti ve skládání puzzle na čas a test ze znalosti různého, dnes již nepoužívaného, náčiní do domácnosti.

   
   
   
   
 


Třídíme odpad

Co se v mládí naučíš…. Držíme se tohoto hesla, a proto se již teď učíme, jak správně třídit odpad. Uspořádali jsme společnou besedu, při které jsme si řekli proč má smysl odpad třídit, co se s odpadem děje dále a hlavně zásady správného třídění. Po besedě následoval praktický nácvik třídění, ve kterém jsme prověřili získané znalosti. Ten jsme samozřejmě zvládli na výbornou. A teď už jen pěkně házíme odpadky do té správné barevné tašky a až tašku naplníme, jdeme ji vysypat do toho správného kontejneru.

   
   
 


Koloběžkiáda

Jede, jede koloběžka, kdo ji nemá, všechno zmešká. Děti se inspirovaly první slokou básničky a zúčastnily se klání na koloběžkách. Nejdříve zdolaly jízdu zručnosti, při které musely ukázat, že to s koloběžkou opravdu umí. Dále je čekalo poznávání dopravních značek a nakonec recitace básničky, kterou se musely před startem naučit. Jako odměna jim zůstanou nejen vzpomínky na celou akci ale i krásná básnička v paměti.

   
 


Vlaštovky odlétají

K podzimu patří odlet vlaštovek za teplem. Děti z družiny se rozhodly, že to s vlaštovkami zkusí také a vyrobily si vlaštovky papírové. Některé skvěle létaly a jiné byly krásně pomalované, všechny měly jedno společné – byly soutěžní. Děti s vlaštovkami na hřišti soutěžily o to, která nejdále doletí. Nejlepší dolet měla vlaštovka Terezky Opluštilové a hned v závěsu za ní Markétky Volfové. Kluci se nenechali zahanbit a třetí místo obsadil se svou vlaštovkou Honza Kavaler.

   
   


Vítání dětí na Zámečku se konalo v neděli 26. 10.

Přestože byly podzimní prázdniny, děvčata obětavě recitovala celé nedělní dopoledne. Děkujeme. Zleva: Terezka Fojcíková, Kája Pittnerová, Míša Kűnzelová, Magda Koblížková a Lucka Škorpíková.

   


Odpoledne s potápěčem

Dalším sportem, se kterým se děti mohly seznámit v rámci projektu „Družina v pohybu“ bylo potápění. Odpolednem je provázel zkušený potápěč, který jim pověděl něco málo o historii potápění, bezpečnosti, ukázal jim výstroj a nakonec je čekala hromada fotek z „hlubin“. Největší radost dětem udělaly fotky Spongeboba s potápěči a možnost obléci si neoprenový oblek a další části výstroje.