YoWindow.com Forecast by yr.no


ROZDĚLENÍ ŽÁKŮ 1. TŘÍD - ZDE

Škola v přírodě pro žáky 5. A a 5. B v termínu 23. 9. - 27. 9. 2019 v Kunčicích pod Ondřejníkem - INFORMACE, POSUDEK

Kroužek Gymnastiky a Rope skippingu ve šk. roce 2019/2020 - INFORMACE

Žákyně 5.A K. Lopatová dosáhla v rámci Národního testování vynikajícího výsledku v kraji.

Ocenění společnosti Scio

ZE ZÁJMOVÉHO KROUŽKU GYMNASYIKY - ZDE

Environmentální vyúčtování - ZDE
18. 9. - teorie + praxe dopravní výchovy (4.A)

18. 9. - prevence ZIP – „Vztahy ve třídě a šikana“ (6.A,B)

18. 9. - Divadlo loutek Ostrava – „Hrnečku, vař!“ (2. třídy)

18. 9. - natáčení České televize – pořad „Šikulové“ (vybraní žáci)

20. 9. - Evropský týden mobility, nám. Republiky (8.A, 9.B)


Jídelní lístek najdete na stánkách ZŠ Moravská

Nabízená jídla si můžete prohlédnout zde

Projekt NENECH TO BÝT - stránky projektu


Příručka pro rodiče - JAK ZAJISTIT BEZPEČNOST DĚTÍ NA INTERNETU
Podpořte projekt


2018-19
2017-18
2016-17
2015-16
2014-15
2013-14
2012-13
2011-12
2010-11
2009-10


Počet návštěv od 30. 3. 2016

počítadlo.abz.cz

Akce družiny ve šk. roce 2016/2017Na Havaji

„Jsme na jedné lodi“ …tak jsme nazvali letošní školní rok. Znamenalo to, že spolu budeme prožívat hezké i horší chvilky, že si budeme pomáhat, vytvoříme nová přátelství, že se něco nového naučíme. Naše loď obeplula celý svět. Jako piráti jsme se veselili na námořnickém bále, malovali podmořský svět, navštívili Špicberky, soutěžili. Naše celoroční putování pomalu končí. A my jsme se rozhodli, že zakotvíme na Havaji. Proč zrovna tam? Protože je tam moc krásně. A jak to víme? Minulý rok tam byla s rodiči naše kamarádka Míša Struminská a o své dojmy se s námi rozdělila.

Fotografie z akceDružinové ekohrátky

V červnu se uskutečnila další soutěž školních družin. Tentokrát se jelo do Životic na Družinové ekohrátky. Pořádající družinka nás uvítala krátkým vystoupením prvňáčků a představením dětí, které zajišťovaly soutěž na jednotlivých stanovištích. Potom se soutěžilo. Děti určovaly zvířata, ptáky, stromy, květiny, zdolávaly překážky a dokazovaly, co znají z ekologie. Náš pětičlenný tým byl hotov mezi prvními. Přesto získal pro naši družinu krásné druhé místo.

Fotografie z akceVítání občánků

Vítání malého človíčka mezi ostatní občany města je vždy pro rodiče velká událost. V Havířově se obřady konají v neděli v dopoledních hodinách v půlhodinových intervalech. Rodiče si mohou k dítěti přizvat kmotry i ostatní rodinné příslušníky.
Během akce vystupují žáci základních škol. Za naši školu již mnoho let připravují program vychovatelky ze školní družiny. Nejdříve s dětmi pásmo nacvičí a v určený den je na Vítání doprovodí.
Na letošním obřadu přednášely: Kačenka Kočí, Adélka Škobrtalová, Terezka Kovácsová a Eliška Putková. Děkujeme děvčatům za hezkou reprezentaci školy a jejich rodičům, že je hezky nastrojené na Zámeček přivezli.

Fotografie z akceSoutěž Cesta kolem světa

Krásnou soutěž si pro nás připravila školní družina ze ZŠ Generála Svobody. Náš pětičlenný tým doslova oběhl celý svět a spolu s další družinou se umístil na čtvrtém místě. Jak soutěž probíhala se dovíte z našich fotografií.

Fotografie z akceO nejhezčí mandalu

Tradiční soutěž o nejhezčí mandalu byla (jak jinak) na téma Podmořský svět. Výsledkem byly nádherné ryby a medúzy. Jen těžko se dalo určit, která byla nejhezčí. Takže jsme opět lovili hlasy. Hlasovaly děti, paní učitelky, rodiče, prarodiče, starší sourozenci a nakonec, když se hlasy sečetly, patřilo vítězství Tomáši Sokolovi, na druhém místě se umístil Ondra Chovan a třetí byla Klárka Czulová. Sladkou odměnu získaly všechny děti, které práci dokončily.

Fotografie z akceNa Špicberkách

Kdyby piráti zabloudili na Špicberky, asi by se jim tam nelíbilo. Loupit by nebylo co, přepadat koho a také by jim tam byla docela zima. Jak to na ostrovech ve skutečnosti vypadá, jsme se zeptali pana Prymuse, který na Špicberkách byl s vědeckou expedicí. Z připravené prezentace jsme se dověděli, kde Špicberky leží, jak se tam vědci přepravují, kolik tun zásob a materiálu musí na místo dopravit a jak tam pak žijí a pracují. Z fotografií jsme měli možnost vidět nejen květiny, živočichy (soby, tuleně), ale i život pod hladinou. Byli jsme překvapení, jak je i přes ledovou vodu, pestrý.

Fotografie z akceNámořnický karneval

Nad hlavami se vznášely medúzy, všude pluly ryby nejfantastičtějších barev a občas odněkud vykoukl krab…
Ve vyzdobené jídelně se to rojilo piráty, námořníky, mořskými pannami, poletovali racci…
Kde jsme se to ocitli? Děti ze školní družiny měly opět karneval. Tančily, soutěžily, mlsaly a domů si odnesly kousek pirátského pokladu.
A co se týče soutěží, musely se opravdu snažit! Není snadné oholit piráta, naložit náklad na loď sloním chobotem, prodírat se neznámým ostrovem v těsném závěsu za ostatními, bránit kamaráda a porazit nepřítele. Nechyběl ani rybolov, chytání mořských želv ani zdolávání různých překážek. Vždyť život pirátů a námořníků nebyl ani trochu jednoduchý. A že se rozloučili koulovačkou? To jen omylem přistáli na neznámém ostrově kdesi na severu.

Fotografie z akceVýtvarná soutěž

V lednu byla vyhlášena celoměstská výtvarná soutěž školních družin na téma „Podmořský svět“. Namalovali jsme spoustu hezkých obrázků, ale jak už to bývá, zvítězit nemohli všichni. Ve školní družině Žákovská se sešlo víc než 200 výkresů. Za naši družinu byla oceněna Lenka Jarošová, které moc blahopřejeme. O sladkou odměnu nepřišly ani ostatní děti, které se soutěže zúčastnily. Nejhezčí práce budou vystaveny v suterénu obchodního centra Elán.

Fotografie z akceU vánočního stromečku

Vánoce byly přede dveřmi a tak vyhodnocení fotbálku proběhlo u vánočního stromečku. Vyhlásili a odměnili jsme vítěze, zazpívali si koledy a převzali nadílku – nové hračky. S nimi jsme pak spěchali do svých oddělení a okamžitě je otestovali.

Fotografie z akceTurnaj ve fotbálku

Stejně, jako už několikrát, jsme před Vánocemi uspořádali turnaj ve stolním fotbalu. Hráli jsme tak vášnivě, až se nám ulomila jedna protáčivá tyč. My jsme to ale nevzdali a turnaj dohráli na malém stolním fotbálku s hráči na pružinách.

Fotografie z akceV Musaionu

Před Vánocemi jsme se vypravili do Musaionu na řemeslné dílny. Už při vstupu jsme si mohli prohlédnout výstavku vánočních stromečků, vyrobených různými technikami. Vyrobily je děti havířovských škol a my jsme udělovali body těm, které se nám nejvíc líbily.
Potom nás uvítala pracovnice Musaionu a provedla nás vymezeným prostorem. Viděli jsme, jak pracuje řezbář a krajkářka. Pozorovali jsme výrobu košíčků z papírového pedigu a kdo měl zájem, nechal si vyrobit „proutěné“ srdíčko. Největší zájem jsme ale měli o zdobení perníčků a malování vánočních ozdob voskem. Líbilo se nám tam tak moc, že jsme nestihli autobus a do družiny dorazili z centra města pěšky. Ale shodli jsme se, že to stálo za to.

Fotografie z akceKulichy

Blížila se zima a s ní potřeba nosit čepice. Protože jsme zrovna dostali spoustu nádherných zbytků vln, rozhodli jsme se z nich vytvořit barevné kulichy. Vyrobili jsme jich opravdu hodně. Některé jsme použili k výzdobě družiny, ostatní si děti odnesly domů. Pro plyšáky.

Fotografie z akceDraci

ŠD z Horní Suché pozvala děti havířovských školních družin na soutěžní dopoledne, nazvané „Tvůj drak vyletí až do oblak“. Protože již od rána panovalo nevlídné počasí, sešlo se na hřišti jen velmi málo účastníků. Vítr téměř nefoukal a proto, aby draci vzlétli, musely se děti hodně naběhat. Panovala však výborná nálada, která byla završena pozváním do školní družiny na čaj, výborný moučník, vyhodnocení a převzetí odměn.

Fotografie z akcePodzimní výzdoba

Při podzimní výzdobě ŠD jsme se zaměřili na ježky. A protože jsme se o nich chtěli také něco zajímavého dovědět, vytvořili jsme si z informací malou nástěnku a teď už všichni víme, jak je to např. s ježky a jablky…co jim chutná…kde bydlí.

Fotografie z akceKotulova dřevěnka

V závěru měsíce října jsme s dětmi navštívili Kotulovu dřevěnku. V rámci ukončení letošní sezony si pro nás připravili výtvarný workshop „Veselé tvoření“. Děti drátkovaly, vyráběly podzimní dekorace a pracovaly s vizovickým těstem. Kdo měl hotovo, nechal si namalovat obrázek na obličej nebo nahlédl do dílny mistra řezbáře. Dětem se doslova nechtělo domů. Zakoupením polotovarů pro tvoření jsme podpořili zaměstnávání osob s handicapem.

Fotografie z akce