YoWindow.com Forecast by yr.no


ROZDĚLENÍ ŽÁKŮ 1. TŘÍD - ZDE

Škola v přírodě pro žáky 5. A a 5. B v termínu 23. 9. - 27. 9. 2019 v Kunčicích pod Ondřejníkem - INFORMACE, POSUDEK

Kroužek Gymnastiky a Rope skippingu ve šk. roce 2019/2020 - INFORMACE

Žákyně 5.A K. Lopatová dosáhla v rámci Národního testování vynikajícího výsledku v kraji.

Ocenění společnosti Scio

ZE ZÁJMOVÉHO KROUŽKU GYMNASYIKY - ZDE

Environmentální vyúčtování - ZDE
18. 9. - teorie + praxe dopravní výchovy (4.A)

18. 9. - prevence ZIP – „Vztahy ve třídě a šikana“ (6.A,B)

18. 9. - Divadlo loutek Ostrava – „Hrnečku, vař!“ (2. třídy)

18. 9. - natáčení České televize – pořad „Šikulové“ (vybraní žáci)

20. 9. - Evropský týden mobility, nám. Republiky (8.A, 9.B)


Jídelní lístek najdete na stánkách ZŠ Moravská

Nabízená jídla si můžete prohlédnout zde

Projekt NENECH TO BÝT - stránky projektu


Příručka pro rodiče - JAK ZAJISTIT BEZPEČNOST DĚTÍ NA INTERNETU
Podpořte projekt


2018-19
2017-18
2016-17
2015-16
2014-15
2013-14
2012-13
2011-12
2010-11
2009-10


Počet návštěv od 30. 3. 2016

počítadlo.abz.cz

Akce družiny ve šk. roce 2017/2018Jarní karneval

A máme za sebou každoroční karneval!!!
Byl opět veselý, hravý a soutěživý. A místo animátorek tančil s dětmi animátor. Páni, ten to s dětmi uměl! Stačí kouknout na fotky…
Také nám pomáhaly studentky Eliška a Veronika a žákyně 6. B. A také hodní dospěláci.
A protože i děti byly fantastické, karneval se vydařil. Když na závěr zavířily vzduchem konfety, nikomu se nechtělo domů.

Fotografie z akceKdyž je venku nevlídno...

Fotografie z akceOpičí dráha

Zájemci s celé družiny si změřili svou obratnost na opičí dráze ve třetím oddělení.

Fotografie z akceVýtvarná soutěž školních družin

Každoroční výtvarnou soutěž školních družin vyhlásila letos Školní družina Kudeříkové. Zadání znělo: „Kdybych byl malý jako mravenec“…. Dětem se námět moc líbil a postupně vznikala hezká dílka. Do soutěže však mohlo postoupit jen omezené množství prací a výsledky dosud neznáme. Ostatní výkresy vystavíme ve vestibulu kulturního domu L. Janáčka, kde se bude konat Akademie k 50. výročí naší školy.

Fotografie z akceVánoční maraton

Těsně před Vánocemi jsme uspořádali celodružinový maraton trpělivosti. V každé třídě byly připraveny jiné úkoly. Všechny však byly zaměřeny na trpělivost, postřeh nebo znalosti. Nikdo se nenechal zahanbit a děti se dobře bavily.

Fotografie z akceV Musaionu

Již tradičně před Vánocemi navštěvujeme akce v Musaionu. Letos byl zájem dětí veliký, takže se šlo nadvakrát. Malovaly se baňky a perníčky, tvořily se ozdoby z vizovického těsta a korálků, vyráběly se přáníčka a andílci z papíru. Každý si mohl vyzkoušet, co ho zaujalo, ale většina dětí zvládla všechno. Některé vánoční výrobky si mohly děti zakoupit, např. krásně malované baňky.

Fotografie z akceMikulášská diskotéka

Místo čerta s Mikulášem přišly do školní družinky studentky Eliška s Veronikou. Ještě před dvěma roky chodily také na naši školu a stále se rády vracejí. Třeba právě proto, aby si s námi zatančily.

Fotografie z akceKotulova dřevěnka

Kotulova dřevěnka v Havířově-Bludovicích patří k nejstarším roubeným lidovým stavbám na Těšínsku. Byla postavena v roce 1781 a je posledním dokladem původní zástavby na území dnešního Havířova. Po celý rok zde probíhá vzdělávací program pro školy i veřejnost. My jsme si nenechali ujít akci na zakončení sezony. Počasí nebylo zrovna ideální, ale to nám nevadilo. Tradičně jsme tvořili drobnosti z vizovického těsta, sledovali pletení košíčků, prohlédli si hospodářskou část areálu a nechali si namalovat duhové motivy na obličej. A taky jsme nakupovali a celé si to parádně užili.

Fotografie z akcePodzim v lesoparku

Na konci září jsme v lesoparku uspořádali Olympiádu se zvířátky. Každé stanoviště bylo inspirováno určitým momentem ze života zvířat: např. kličkuj jako zajíc, pracuj chobotem jako slon, ulov rybu, skákej jako klokan nebo šplhej jako opička. Také se určovali živočichové, volně žijící v naší přírodě a listy stromů.
A jak to všechno dopadlo? Všichni se snažili, všichni si užili hezké odpoledne a všichni byli sladce odměněni.

Fotografie z akceŠnorchlování

Drobným živočichům, kteří budují korálový útes, říkáme polypi. Polypi žijí v symbióze s barevnými mořskými řasami. Tyto řasy dávají korálům jejich nádherné barvy. Korálový útes je velmi důležitý, poněvadž pohlcuje oxid uhličitý z mořské vody a vytváří tolik potřebný úkryt pro paryby, ryby, bezobratlé živočichy i mořské plazy a savce. Korálový útes je v podstatě ohromných podmořským městem plným života. Je však zároveň velmi křehký a ohrožený….
To a mnoho dalších zajímavostí ze života živočichů, žijících v blízkosti korálových útesů, se děti dověděly z vyprávění paní vychovatelky Jany. Ta navštívila Egypt již několikrát a nad korálovými útesy v Rudém moři ráda šnorchluje a fotí. O své zážitky a fotografie se s dětmi ráda podělila.

Fotografie z akce