YoWindow.com Forecast by yr.no


ROZDĚLENÍ ŽÁKŮ 1. TŘÍD - ZDE

Škola v přírodě pro žáky 5. A a 5. B v termínu 23. 9. - 27. 9. 2019 v Kunčicích pod Ondřejníkem - INFORMACE, POSUDEK

Kroužek Gymnastiky a Rope skippingu ve šk. roce 2019/2020 - INFORMACE

Žákyně 5.A K. Lopatová dosáhla v rámci Národního testování vynikajícího výsledku v kraji.

Ocenění společnosti Scio

ZE ZÁJMOVÉHO KROUŽKU GYMNASYIKY - ZDE

Environmentální vyúčtování - ZDE
18. 9. - teorie + praxe dopravní výchovy (4.A)

18. 9. - prevence ZIP – „Vztahy ve třídě a šikana“ (6.A,B)

18. 9. - Divadlo loutek Ostrava – „Hrnečku, vař!“ (2. třídy)

18. 9. - natáčení České televize – pořad „Šikulové“ (vybraní žáci)

20. 9. - Evropský týden mobility, nám. Republiky (8.A, 9.B)


Jídelní lístek najdete na stánkách ZŠ Moravská

Nabízená jídla si můžete prohlédnout zde

Projekt NENECH TO BÝT - stránky projektu


Příručka pro rodiče - JAK ZAJISTIT BEZPEČNOST DĚTÍ NA INTERNETU
Podpořte projekt


2018-19
2017-18
2016-17
2015-16
2014-15
2013-14
2012-13
2011-12
2010-11
2009-10


Počet návštěv od 30. 3. 2016

počítadlo.abz.cz

Akce družiny ve šk. roce 2018/2019Když se nejde ven

Fotografie z akceVelikonoční dílny v Musaionu

I letos jsme si přišli do Musaionu nazdobit kraslice a perníčky, vytvořit ozdoby z vizovického těsta, vyrábět z papíru nebo zkouknout, jak se plete pomlázka. Bohužel to bylo zřejmě naposledy. Podle informací bude tato pobočka muzea uzavřena.

Fotografie z akceZábavná věda

Fotografie z akceVítání občánků

Vítání nových občánků města Havířova proběhlo 10. března 2019 na Zámečku. S programem vystoupily Kačenka Kočí, Adélka Škobrtalová, Verunka Holoušková a Eliška Putková. Děvčata svým vystoupením přivítala celkem 10 dětí. Slavnostní projev přednesla členka zastupitelstva města Havířova Alena Olšová, o živou hudbu se postaral houslista Jiří Erlebach.

Fotografie z akceDružina přeje k MDŽ

Rádi děláme radost, a proto jsme vyrazili zazpívat a zarecitovat do domova pro seniory Helios v Havířově. A vzhledem k tomu, že na 8. 3. připadá Mezinárodní den žen, vyrobili jsme pro dámy v domově i krásná přáníčka. Cestou tam jsme zpívali pro všechny kolemjdoucí, kterým jsme vykouzlili úsměv ve tváři. A o úsměvy a radost nám přeci jde! Jsme rádi, že máme možnost pravidelně se potkávat se starší generací a těšíme se na další návštěvu v domově. Za ŠD při ZŠ K. Světlé Havířov Lucie Volejníčková, vychovatelka.

Fotografie z akceLegiovlak

Vyrazili jsme s dětmi na havířovské vlakové nádraží, kde byl přistaven Legiovlak. Tento vlak je přesnou replikou legionářského vlaku z let 1918 – 1920, který brázdil koleje Transsibiřské magistrály v Rusku. Prohlídka nepřinesla potěšení pouze příznivcům vlaků, ale děti se dozvěděly i informace o tom, kdo byli Českoslovenští legionáři a jaké měli zásluhy na vzniku samostatného československého státu.

Fotografie z akceKarneval

Masopustní karnevalové veselí proběhlo i u nás v družině. Letošní ročník byl jiný. Pozvání k nám přijala paní klaunka Lentilka z Balónkova, která připravila pro děti tanečky, kouzlení, soutěžení a výrobu zvířátek z balónků. Samozřejmostí byly tradiční dobroty pro děti i dospělé a soutěže, za které si všechny děti odnesly v balíčcích odměny. Málem bych zapomněla…letošní masky byly úžasné a bude těžké je příští rok překonat!

Fotografie z akceSadíme bylinky

Fotografie z akceMódní přehlídka

Venku je nepřívětivě a my nejenže nemůžeme ven, ale také se nám stýská po létu. Proto se holky rozhodly nám navodit letní slunnou atmosféru a připravily si módní přehlídku s letním oblečením. Komentovaná přehlídka proběhla za účasti celé družiny a byla tak inspirativní, že i někteří kluci si dobrovolně chtěli vyzkoušet roli modelů.

Fotografie z akceBobování

Boby, lopaty, talíře nebo třeba igelitové tašky, povinná zimní výbava přichystaná a my vyrážíme. Nejprve jsme na „kopci“ předvedli naše sjezdové umění. Dále následovala velká sněhová bitva, do které se zapojily i kolemjdoucí děti. A jako odpočinek po náročných sportovních výkonech jsme si naordinovali stavění sněhových příšer a sněhuláků. Máme zimu rádi!

Fotografie z akceZimní dovádění

Fotografie z akceVánoční besídka

Vánoční večírky všude kolem nás, proto jsme se rozhodli udělat si svůj. Nazdobit stromeček, prostřít stůl, přichystat dobroty, popřát si krásné Vánoce a zábava může začít. Povídání o tom, co dobrého jsme za ten rok spolu prožili a udělali, jsme zakončili rozbalováním dárků. Děkujeme všem za podporu a pomoc a těšíme se na další úspěšný rok.

Fotografie z akceVánoční vystoupení

Družina ZŠ K. Světlé tropí další laskavosti. S dětmi ze školní družiny jsme se tentokrát rozhodli, že potěšíme a zpříjemníme prosincový předvánoční čas babičkám a dědečkům z Domova seniorů Helios v Havířově. Připravili jsem si pro ně vánoční koledy, které si s námi někteří s chutí zazpívali, básničky, pohádkové písničky a vlastnoručně upečené perníkové andílky. Odměnou za naše každodenní nacvičování byly nejen úsměvy všech diváků a pozvání k další naší návštěvě, ale i pocit, že i drobnostmi můžeme přinášet radost druhým.

Fotografie z akceHalloween

Den před křesťanským svátkem Všech svatých jsme si udělali „výlet“ do anglosaských zemí a oslavili jsme jejich lidový svátek Halloween. Sice jsme nekoledovali o sladkosti, jak bývá zvykem, ale určitě se nám podařilo vystrašit spoustu kolemjdoucích :-). Jen pro zajímavost, tento svátek pochází z Irska a vychází z našeho tradičního svátku Všech svatých.

Fotografie z akceSbíráme žaludy

Fotografie z akceLaskavec

Co spojuje 300 cupcaků, 150 perníčků, děti ze školní družiny, Mobilní hospic Ondrášek a plnou pokladničku peněz? Přece Světový den laskavosti. Rozhodli jsme se s dětmi uspořádat sbírku peněz pro ty, kteří je potřebují více než my. Nazvali jsme ji Cupcake pro dobrou věc. Udělali jsme plakáty, letáky, obeznámili celou školu s našim plánem, napekli cupcaky, perníčky a připravili úsměvy pro ty, kteří přispějí. Odměnou za naše nasazení srdcem byl neskutečný zájem dětí celé školy přispět. Vybrali jsme více, než jsme si dokázali představit. Vybrali jsme neskutečných 15 300 korun českých. Děkujeme všem, že udělali laskavou věc a přejeme si, aby se laskavosti dělaly po celý rok a nejen 13. listopadu.

Fotografie z akceKotulova dřevěnka

Fotografie z akceBublifuk

Fotografie z akceZ pohádky do pohádky

Fotografie z akce