YoWindow.com Forecast by yr.no


V pondělí 14.10.2019 se od 15.00 hod. v Havířově na MFK uskuteční zápas U18 české fotbalové reprezentace s reprezentací Turecka - INFORMACE

Fotografie ze školy v přírodě najdete - ZDE (přístupové údaje má p. uč. Majdyšová)

Kroužek Gymnastiky a Rope skippingu ve šk. roce 2019/2020 - INFORMACE

ZE ZÁJMOVÉHO KROUŽKU GYMNASYIKY - ZDE

Environmentální vyúčtování - ZDE
16. 10. - přírodovědný Klokan (8. a 9. třídy)

16. 10. - prezentace SOŠ Net Office (9.A)

17. 10. - prezentace SOŠ Net Office (9.B)


Jídelní lístek najdete na stánkách ZŠ Moravská

Nabízená jídla si můžete prohlédnout zde

Projekt NENECH TO BÝT - stránky projektu


Příručka pro rodiče - JAK ZAJISTIT BEZPEČNOST DĚTÍ NA INTERNETU
Podpořte projekt


2018-19
2017-18
2016-17
2015-16
2014-15
2013-14
2012-13
2011-12
2010-11
2009-10


Počet návštěv od 30. 3. 2016

počítadlo.abz.cz

Školní parlament 2019-20

Zpráva o žákovském parlamentu školní rok 2019/2020
V letošním školním roce jsme opět zahájili činnost žákovského parlamentu. Cílem je aktivní podílení žáků na životě školy, dochází ke zlepšování komunikačních dovedností. Členové jsou voleni od 4. – 9. ročníku. Žáci jsou voleni třídními kolektivy jednou ročně, každá třída má dva zástupce.
Na schůzkách s vedením školy seznamují členové parlamentu s náměty na konání akcí, které by chtěl parlament organizovat. Při organizování akcí pak členové parlamentu předávají informace svým třídám buď formou školního hlášení, vyvěšených plakátů ve škole nebo rozhovorem ve třídách v rámci třídnických hodin.

V letošním školním roce byli zvoleni tito zástupci:
4.A Slováčková Pavla, Gajda Václav, 4.B Hanusková Marie, Treichel Adam, 5.A Škobrtalová Adéla, Kapec Sebastian, 5.B Struminská Michaela, Němec Filip, 5.C Kočí Kateřina, Dronská Martina, 6.A Řeha Lukáš, Murin Václav, 6.B Kovár Matěj, Kuš František, 7.A Hejsková Vendula, Mrozek Michael, 7.B Varmuža David, Brynzík Jan, 8.A Katona Petr (zapisovatel), Uhrová Vanesa, Malická Karolína, 8.B Klimecký Jan, Bernatík Ondřej, 9.A Hrabalová Kateřina, Mikulcová Vendula, 9.B Mrozek Radim, Tajdusová Markéta.
18. 9. 2019 se uskutečnila první schůzka, kde si členové zvolili, jak by chtěli ve své práci pokračovat, co vylepšit na doposud organizovaných akcích. Všichni se shodli na tom, že práce parlamentu je prospěšná a je třeba se neustále zlepšovat a vymýšlet více společných akcí školy.

Mgr. Lucie Švrčková


Školní parlament 2018-19

Parlament 2018–2019
Chtěl bych Vám tímto sdělit, co dělal parlament celý školní rok. Proběhlo ve škole mnoho tematických dní, některých se zúčastnila dokonce i polovina školy. V květnu se uskutečnil den růžový, o kterém jsem se domníval, že nedopadne moc dobře, ale dopadl výborně. Den vyhrály dvě třídy a to 2.B a dosud nejlepší třída 4.B, obě třídy dosáhly 100 % a ještě k tomu přinesly kytice, které byly ohodnocené bonusovými body. V červnu se konal den červený, což byl den poslední v tomto školním roce. Zapojilo se do něho jen 30 % žáků, ale to bylo jedno, den bych hodnotil velmi kladně, protože všichni po dlouhé době pochopili bodování. Červený den obhájila opět 4.B, která po přičtení bonusových bodů dosáhla velkolepých 182 %. Tímto dnem jsme uzavřeli celoroční soutěž. Soutěž tedy vyhrála 4.B, která měla 5 výher, ale poněvadž byla 2.B jen o jednu výhru od ní, získá cenu také. V parlamentu se probraly další důležité události a stížnosti. Vyřešili jsme problém ohledně předbíhání v jídelně, a i ten největší problém ze všech problémů - ubrousky na záchodě. Budu rád, když školní parlament nezanikne, i po odchodu letošní 9. třídy, která vytvořila tematické dny. Doufám, že se budou konat i příští rok. To by bylo ode mě za školní parlament asi vše.
Vše probíral parlament ve složení: 4.A – Adéla Škobrtalová, Sebastian Kapec, 4.B – Ondřej Pařenica, Klára Kolarczyková, 4.C – Veronika Holoušková, Petr Dusík, 5.A – Eliška Putková, Sabina Kubelová, 5.B – František Kuš, Matěj Kovár, 6.A – Vendula Hejsková, Tadeáš Glet, 6.B – David Varmuža, Lukáš Rylko, 7.A – Vanesa Uhrová, Karolína Malická, 7.B – Ondřej Bernatík, Jan Klimecký, 8.A – Klára Hrabalová, Vendula Mikulcová, 8.B – Nikolas Kaspar, Natálie Miková, 9.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová.

T. Řeha (9.A)


Únor, březen 2019
I v těchto měsících byly samozřejmě tematické dny a to v únoru estonský, kterého se zúčastnilo 52% žáků školy. Opět nám tento den vyhrála velmi aktivní třída, která měla 91% a k tomu ještě dostali 60 bonusových bodů za 6 upečených Kringlů. Druhé místo obsadila 2.B se 100%, ale měli jen 2 estonské speciality a na 3. místě skončila 3.B s 96%. V březnu proběhl den italský, kdy se zúčastnilo pouhých 16% žáků. Italský den vyhrála opět excelentně 4.B, která měla sice jen 68%, ale měli udělanou pizzu a teramisu, kterou jsme mohli i ochutnat a musím teda za sebe říct, že byla výborná. Na 2. místě skončila 2.B, jen o 1%, s 56%, od 4.A, která měla 55% a tím uzavřela nejlepší 3 třídy. Pravděpodobně budou ještě 2 tematické dny, kde mezi sebou bude bojovat 2.B a 4. B, protože zatím obě třídy vyhráli po 3 tematických dnů. Na jednu schůzku se k nám dostavil i pan ředitel, který nám přišel popsat soutěž, do které naši školu zapsal. Soutěž bude spočívat v tom, že se vybere pár jedinců, kteří vytvoří za školu jedno zvíře z plastových lahví a pak toto zvíře bude vystaveno s dalšíma před stánkem organizátora soutěže.

T. Řeha (9.A)


Leden 2019
V lednu jsme probrali mnoho věcí, bavili jsme se o velkém problému s názvem „Chybí ubrousky na záchodě“. Problém se během týdne vyřešil a jeden s předsedů byl velmi spokojen. Proběhl opět tematický den konkrétně Finský den. Do finských barev se obléklo 35% žáků školy. Na 3. místě skončila 5.B s 55%, druhou příčku obsadila 2.A s 69% a dosud nejlepší třída 2.B s nejvíce výhrami skončila na 1. místě s 80%. Soutěž Fair – Play se pomalu, ale jistě rozvijí. Zahájila se soutěž o nejlepšího sněhuláka, do které se zapojila většina tříd. Na konec jsme naplánovali další tematický den, který bude v estonských barvách. Vše probíral parlament ve složení: 4.A – Adéla Škobrtalová, Sebastian Kapec, 4.B – Ondřej Pařenica, Klára Kolarczyková, 4.C – Veronika Holoušková, Petr Dusík, 5.A – Eliška Putková, Sabina Kubelová, 5.B – František Kuš, Matěj Kovár, 6.A – Vendula Hejsková, Tadeáš Glet, 6.B – David Varmuža, Lukáš Rylko, 7.A – Vanesa Uhrová, Karolína Malická, 7.B – Ondřej Bernatík, Jan Klimecký, 8.A – Klára Hrabalová, Vendula Mikulcová, 8.B – Nikolas Kaspar, Natálie Miková, 9.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová.

T. Řeha (9.A)


Listopad 2018
Během listopadu jsme se bavili o návrhu předsedy, který vytvořil soutěž Fair – Play, což je soutěž o tom, že žák nebo učitel může navrhnou jednoho žáka, který někomu pomohl anebo udělal dobrý skutek. V listopadu proběhl, jako obvykle, tematický den, který měl velmi nízkou účast. Jelikož byl švédský den, tak se žáci oblékli do modrožlutých barev. Zapojilo se 19 % žáků školy a na 3. místě skončila 1.C s 35 %, na 2. místě 1.B s 38 % a nejúspěšnější byla 2.B s 50 %. Na jednu schůzku se dostavil i pan ředitel, kterému mohli předsedové jednotlivých tříd položit otázku nebo přednést vlastní návrh. Parlament panu řediteli nabídl občerstvení. Na ředitele padaly dotazy ohledně turnajů, akcí, dokonce i o kolovně, která se nemůže realizovat. Parlament se chce zapojit do charitativní akce, která by byla v rámci vánočního jarmarku. Pokud by se škola domluvila s charitativní organizací a všechny peníze by se jí odevzdaly, tak by nebyl problém. Vše probíral parlament ve složení: 4.A – Adéla Škobrtalová, Sebastian Kapec, 4.B – Ondřej Pařenica, Klára Kolarczyková, 4.C – Veronika Holoušková, Petr Dusík, 5.A – Eliška Putková, Sabina Kubelová, 5.B – František Kuš, Matěj Kovár, 6.A – Vendula Hejsková, Tadeáš Glet, 6.B – David Varmuža, Lukáš Rylko, 7.A – Vanesa Uhrová, Karolína Malická, 7.B – Ondřej Bernatík, Jan Klimecký, 8.A – Klára Hrabalová, Vendula Mikulcová, 8.B – Nikolas Kaspar, Natálie Miková, 9.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová.

T. Řeha (9.A)


Říjen 2018
V říjnu proběhl den v českých barvách, který měl 55% účast. Někteří žáci to vzali opravdu vážně, jako třeba 4.B, která tento den vyhrála s 92%. Žáci 4.B si vzali hokejové šály, dresy, čepice a všichni byli výborně sladění. Zapojili se také učitelé. Na 2. místě skončila 1. A s 87% a na 3. místě 7.B s 82%. Vše probíral parlament ve složení: 4.A – Adéla Škobrtalová, Sebastian Kapec, 4.B – Ondřej Pařenica, Klára Kolarczyrová, 4.C – Veronika Holoušrová, Petr Dusík, 5.A – Eliška Putková, Sabina Kubelová, 5.B – František Kuš, Matěj Kovár, 6.A – Vendula Hejsková, Tadeáš Glet, 6.B – David Varmuža, Lukáš Rylko, 7.A – Vanesa Uhrová, Karolína Malická, 7.B – Ondřej Bernatík, Jan Klimecký, 8.A – Klára Hrabalová, Vendula Mikulcová, 8.B – Nikolas Kaspar, Natálie Miková, 9.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová.

T. Řeha (9.A)


Září 2018
V letošním školním roce jsme znovu zahájili parlament. Zatím jsme měli jednu schůzku, na které jsme probírali, co budeme v novém školním roce organizovat. Plánujeme pokračovat v barevných dnech, které probíhaly minulý rok velmi dobře, a to hlavně na 1. stupni. Během roku se každý měsíc bude psát Karolínka, která bude doplněná příspěvky žáků druhého stupně. A nově bude jedna třída v měsíci představovat jeden stát, který si na schůzce vybrala. Vše probíral parlament ve složení: 4.A – Adéla Škobrtalová, Sebastian Kapec, 4.B – Ondřej Pařenica, Klára Kolarczyková, 4.C – Veronika Holoušková, Petr Dusík, 5.A – Eliška Putková, Sabina Kubelová, 5.B – František Kuš, Matěj Kovár, 6.A – Vendula Hejsková, Tadeáš Glet, 6.B – David Varmuža, Lukáš Rylko, 7.A – Vanesa Uhrová, Karolína Malická, 7.B – Ondřej Bernatík, Jan Klimecký, 8.A – Klára Hrabalová, Vendula Mikulcová, 8.B – Nikolas Kaspar, Natálie Miková, 9. A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová.

T. Řeha (9.A)


Školní parlament 2017-18

Červen 2018
V červnu jsme bavili o posledním tematickém dnu. Tentokrát se žáci oblékli do bílého oblečení (FOTOGRAFIE). Do bílého oblečení se obléklo 31 % žáků školy. Na 3. místě se umístila 3.C a 8.B s 67%, na 2. místě 2.A a 5.B s 75% a na 1. místě skončila 1.A, která vyrovnala 1.B v celkovém hodnocení tematických dnů. V celkovém hodnocení se na 3. místě umístila 7.B s jednou výhrou, na 2. místě se umístila 5.B s dvěmi výhrami a na 1. místo usedli 2 třídy a to 1.A a 1.B se čtyřmi výhrami. Všem třídám děkujeme za účast a budeme se těšit na další školní rok. Vše probíral parlament ve složení: 4.A - Lukáš Řeha, Eliška Putková, 4.B - Matěj Kovár, Melanie Káňová, 5.A – Sebastian Lánský, Eva Oleowníková, 5.B – Lada Špaltová, Karolína Bosáková, 6.A – Jakub Škorupa, Kristýna Matulová, 6.B – Marie Ivanovská, Eliška Kirschnerová, 7.A – Vendula Mikulcová, 7.B – Nikol Rucká, 8.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová, 8.B – Pavel Müller, Denisa Hyanková, 9.A – Martin Sluka, Jan Peter 9.B – Jakub Nohel, Patrik Matyáš.

T. Řeha (8.A)


Květen 2018
V květnu jsme bavili o tematickém dnu, který opět proběhl i tento měsíc. Žáci se oblekli do červeného oblečení, které symbolizovalo lásku a konec jara. Červenou barvu mělo na sobě 22 % žáků školy. Na 3. místě se umístila favorizovaná 1.B s 44 %, na 2. místě 3.B s 57 % a na 1. místo usedla 1.A s 59 %. Parlament se dohodl na dalším tematickém dnu, a to na bílém dnu, který proběhne v pátek 15. 5. 2018. Bílý den by měl být poslední v tomto školním roce, takže bude poslední boj o výhru v celkovém hodnocení. V celkovém hodnocení vede 1.B o jednu výhru nad 1.A, což znamená, že by se mohli obě třídy shodovat. Vše probíral parlament ve složení: 4.A - Lukáš Řeha, Eliška Putková, 4.B - Matěj Kovár, Melanie Káňová, 5.A – Sebastian Lánský, Eva Oleowníková, 5.B – Lada Špaltová, Karolína Bosáková, 6.A – Jakub Škorupa, Kristýna Matulová, 6.B – Marie Ivanovská, Eliška Kirschnerová, 7.A – Vendula Mikulcová, 7.B – Nikol Rucká, 8.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová, 8.B – Pavel Müller, Denisa Hyanková, 9.A – Martin Sluka, Jan Peter 9.B – Jakub Nohel, Patrik Matyáš.

T. Řeha (8.A)


Duben 2018
V dubnu jsme se bavili o tematickém dnu, který opět proběhl i tento měsíc. Tento měsíc si žáci měli nasadit rozdílné ponožky, které měly symbolizovat den Downova Syndromu. Rozdílné ponožky si žáci vyměňovali mezi sebou, anebo si je oblékli doma. Rozdílné ponožky si vzalo 30 % žáků školy. Na 3. místě se umístila 8.A s 81 %, na 2. místě se umístila 1.B S 82 % a na 1. místě se umístila 1.A s 94 %. V celkovém hodnocení o dvě výhry nad 1.A vede zatím 1.B. V květnu proběhne další tematický den, který bude dne 11. 5. 2018. Parlament se dohodl na červeném dnu. Na schůzkách jsme se bavili o dni Země, který bude stejný jako minulý rok a to v okolí školy. Předchozí roky třídy chodily na náměstí, ale kvůli problémům některých žáků se tento plán musel zrušit. Někteří žáci nacvičují na letošní akademii, která se uskuteční v KD Leoše Janáčka. Vše probíral parlament ve složení: 4.A - Lukáš Řeha, Eliška Putková, 4.B - Matěj Kovár, Melanie Káňová, 5.A – Sebastian Lánský, Eva Oleowníková, 5.B – Lada Špaltová, Karolína Bosáková, 6.A – Jakub Škorupa, Kristýna Matulová, 6.B – Marie Ivanovská, Eliška Kirschnerová, 7.A – Vendula Mikulcová, 7.B – Nikol Rucká, 8.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová, 8.B – Pavel Müller, Denisa Hyanková, 9.A – Martin Sluka, Jan Peter 9.B – Jakub Nohel, Patrik Matyáš.

T. Řeha (8.A)


Březen 2018
V březnu jsme se bavili o tematickém dnu, který opět proběhl i tento měsíc. Tento měsíc se žáci oblékli do zeleného oblečení kvůli dnu sv. Patrika. Do zeleného oblečení se obléklo 40 % žáků školy, a také někteří učitelé. Na 3. místě se umístila 5.B, na 2. místě skončila 3.C a na tom nejkrásnějším 1. místě pak 1.B, která už má 4 výhry v celkovém hodnocení. Další měsíc se budeme těšit na další tematický den, který proběhne 17. 4. 2018. Na měsíc duben se parlament dohodl na Dnu Downova Syndromu (rozdílné ponožky), který měl být 21. 3. 2018, ale neuskutečnil se. Vše probíral parlament ve složení: 4.A - Lukáš Řeha, Eliška Putková, 4.B - Matěj Kovár, Melanie Káňová, 5.A – Sebastian Lánský, Eva Oleowníková, 5.B – Lada Špaltová, Karolína Bosáková, 6.A – Jakub Škorupa, Kristýna Matulová, 6.B – Marie Ivanovská, Eliška Kirschnerová, 7.A – Vendula Mikulcová, 7.B – Nikol Rucká, 8.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová, 8.B – Pavel Müller, Denisa Hyanková, 9.A – Martin Sluka, Jan Peter 9.B – Jakub Nohel, Patrik Matyáš.

T. Řeha (8.A)


Únor 2018
V únoru jsme se v parlamentu bavili o tematických dnech, ale také o žácích, kteří nás ve škole štvou a narušují výuku. Proběhl opět další tematický den (černý), který dopadl zatím nejlépe. Do černého oblečení se obléklo 66% žáků školy. Zapojili se, také učitelé jako například pan učitel Václavínek, který měl vše v černé barvě. Na 3. místě se umístila 3.B s 95%, na 2. místě skončila 6.B s 96% a na 1. místě se umístily tři třídy: 5.B, 7.B a 8.A. Další tematický den se bude projednávat na parlamentu. Některé třídy mají problém s žáky, kteří je rozčilují, a proto to budeme dále řešit. Vše probíral parlament ve složení: 4.A - Lukáš Řeha, Eliška Putková, 4.B - Matěj Kovár, Melanie Káňová, 5.A – Sebastian Lánský, Eva Oleowníková, 5.B – Lada Špaltová, Karolína Bosáková, 6.A – Jakub Škorupa, Kristýna Matulová, 6.B – Marie Ivanovská, Eliška Kirschnerová, 7.A – Vendula Mikulcová, 7.B – Nikol Rucká, 8.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová, 8.B – Pavel Müller, Denisa Hyanková, 9.A – Martin Sluka, Jan Peter 9.B – Jakub Nohel, Patrik Matyáš.

T. Řeha (8.A)


Leden 2018
V lednu jsme se v parlamentu bavili o akcích ohledně charity a o tematických dnech. V lednu proběhl společenský den, do kterého se zapojilo 15% žáků školy. Na 3. místě se umístili 3 třídy a to 3.B, 3.C a 8.A s 32%. Na 2. místě se umístila 4.A s 42% a na 1. místě se umístila 1.B s 65%. Také jsme se bavili o zmiňované charitě, která by se mohla uskutečnit v rámci velikonoc. Tato akce by probíhala před velikonoci a to, že se vytvoří skupinky, které budou prodávat ve vestibulu své výtvory. Vybrané peníze se dají na charitu. Na další den jsme navrhli černý den, do kterého by se mohlo zapojit více žáků. Černý den se uskuteční 28. 2. 2018. Vše probíral parlament ve složení: 4.A - Lukáš Řeha, Eliška Putková, 4.B - Matěj Kovar, Melanie Káňová, 5.A – Sebastian Lánský, Eva Oleowníková, 5.B – Lada Špaltová, Karolína Bosáková, 6.A – Jakub Škorupa, Kristýna Matulová, 6.B – Marie Ivanovská, Eliška Kirschnerová, 7.A – Vendula Mikulcová, 7.B – Nikol Rucká, 8.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová, 8.B – Pavel Müller, Denisa Hyanková, 9.A – Martin Sluka, Jan Peter 9.B – Jakub Nohel, Patrik Matyáš.

T. Řeha (8.A)


Prosinec 2017
V prosinci jsme se bavili o dalším tematickém dni, který proběhl 18.12. Tento den byl čepicový, zapojilo se do něho 20% žáků školy. Na parlamentu jsme taky probírali akce nebo nějaké jiné návrhy na další rok. Někdo by chtěl udělat sbírku a někdo třeba turnaj vše se další rok může uskutečnit. Vše probíral parlament ve složení: 4.A - Lukáš Řeha, Eliška Putková, 4.B - Matěj Kovar, Melanie Káňová, 5.A – Sebastian Lánský, Eva Oleowníková, 5.B – Lada Špaltová, Karolína Bosáková, 6.A – Jakub Škorupa, Kristýna Matulová, 6.B – Marie Ivanovská, Eliška Kirschnerová, 7.A – Vendula Mikulcová, 7.B – Pavel Konieczny, Nikol Rucká, 8.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová, 8.B – Pavel Müller, Denisa Hyanková, 9.A – Martin Sluka, Jan Peter 9.B – Jakub Nohel, Patrik Matyáš.

T. Řeha (8.A)


Listopad 2017
V listopadu proběhl další tematický den a to Halloweenský. Do strašidelných masek přišlo 63% žáku ze školy. Na 1. místě se umístilo 7 tříd se 100% a to 1. B, 2. A, 3. A, 3. B, 3.C, 5.A a 5.B. Na 2. místě se umístila 4. A a na 3. místě 1. A. Dne 30.11.2017 se měl uskutečnit modrodžínový den, ale kvůli špatné domluvě se tento den nepočítal. Vše probíral parlament ve složení: 4.A - Lukáš Řeha, Eliška Putková, 4.B - Matěj Kovar, Melanie Káňová, 5.A – Sebastian Lánský, Eva Oleowníková, 5.B – Lada Špaltová, Karolína Bosáková, 6.A – Jakub Škorupa, Kristýna Matulová, 6.B – Marie Ivanovská, Eliška Kirschnerová, 7.A – Adéla Tomaňová, Vendula Mikulcová, 7.B – Pavel Konieczny, Nikol Rucká, 8.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová, 8.B – Pavel Müller, Denisa Hyanková, 9.A – Martin Sluka, Jan Peter 9.B – Jakub Nohel, Patrik Matyáš.

T. Řeha (8.A)


Říjen 2017
V říjnu jsme se bavili o přípravě dalšího tematického dne, který se uskuteční 3.10.2017 na téma Halloween. Na každém pavilonu je vyvěšen plakát na tento den, na kterém je napsané, že ten kdo má halloweenskou masku tak v ní má přijít. Také jsme se bavili o setkání parlamentu škol v Ostravě, na který se možná náš parlament dostane a bude prezentovat svůj projekt. Pobavili jsme se o začátku hlasování na dětský čin roku, který probíhá právě teď. Pravidla soutěže najdete na stránkách detskycinroku.cz. A na posledním setkání jsme změnili den kravatový na Modro džínový. Vše probíral parlament ve složení: 4.A - Lukáš Řeha, Eliška Putková, 4.B - Matěj Kovár, Melanie Káňová, 5.A – Sebastian Lánský, Eva Oleowníková, 5.B – Lada Špaltová, Karolína Bosáková, 6.A – Jakub Škorupa, Kristýna Matulová, 6.B – Marie Ivanovská, Eliška Kirschnerová, 7.A – Adéla Tomaňová, Vendula Mikulcová, 7.B – Pavel Konieczny, Nikol Rucká, 8.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová, 8.B – Pavel Müller, Denisa Hyanková, 9.A – Martin Sluka, Jan Peter 9.B – Jakub Nohel, Patrik Matyáš.

T. Řeha (8.A)


Září 2017
V září jsme připravovali parlament s tím, že se zvolili noví předsedové tříd. Parlament měl 1. schůzku v pondělí 25. 9. 2017. Na 1. schůzku si Tomáš Řeha a Marek Šotnar připravili celoroční soutěž s názvem Tematické dny. Tematické dny spočívají v tom, že každá třída bude mít 1 den v měsíci na sobě zadané oblečení na určený den v měsíci. V zadaném dnu se spočítá počet dětí ze třídy, počet dětí, kteří splnili úkol, a nakonec se spočítá výsledek v %. Vítězná třída se vyhlásí v rozhlase. Třída, která vyhraje za celý rok bude na konci roku odměněna. Zadání Tematických dní bude rozvěšeno v každém pavilonu a před určitým dnem se to ještě zopakuje do rozhlasu. Do kostičkovaného oblečení se obléklo 30% žáků školy.
Hodnocení tříd dopadlo následovně: na 3. místě se umístila 1.A s 82%, na 2. místě se umístila 5.B s 83% a na 1. místě se umístila 1.B se 100%. Vše probíral parlament ve složení: 4.A - Lukáš Řeha, Eliška Putková, 4.B - Matěj Kovar, Melanie Káňová, 5.A – Sebastian Lánský, Eva Oleowníková, 5.B – Lada Špaltová, Karolína Bosáková, 6.A – Jakub Škorupa, Kristýna Matulová, 6.B – Marie Ivanovská, Eliška Kirschnerová, 7.A – Adéla Tomaňová, Vendula Mikulcová, 7.B – Pavel Konieczny, Nikol Rucká, 8.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, Tereza Pekarová, Barbora Charvátová, 8.B – Pavel Müller, Denisa Hyanková, 9.A – Martin Sluka, Jan Peter 9.B – Jakub Nohel, Patrik Matyáš.

T. Řeha (8.A)


Školní parlament 2016-17

Leden 2017
V lednu jsme v parlamentu probírali 2 tematické dny. 1. den (Společenský) – Tento den se musel odložit, protože většina dětí 2. stupně odjela na lyžák. 2. den (Filmový) – Tento den byl na vysvědčení, ale zúčastnilo se jej pouze 54 ze 431 žáků. Nejlepší masku měli sourozenci Lopatovi z 3. A. Nejlepší třídy byly 2. A. a 5. B. Každý kdo přišel v masce, dostal sladkou odměnu. Poté Jakub Sedlák prohlásil aby, se uskutečnily sportovní dny které navrhla 7. A. Nakonec se o obnovení sportovních dnů bude diskutovat v pondělí s p. uč Raszkovou. Vše probíral parlament ve složení: 4.A - Tadeáš Glet, Petr Scheibinger, 4.B - 4.B - Jakub Dolíška, Lada Špaltová, 5.A - Ondřej Toman, Lucie Němčíková, 5.B - Marie Ivanovská, Eliška Kirschnerová, 6.A - Adéla Tomaňová, Vendula Mikulcová, 6.B - Vojta Pekárek, Nikolas Kaspar, 7.A – Tomáš Řeha, Marek Šotnar, 7.B - Katka Künzelová, Jakub Sedlák, 8.A - Ríša Bosák, Markéta Kubátová, 8.B - Jakub Nohel, Patrik Matyáš, 9.A - Pavlína Klosová, Veronika Čadová, 9.B - Josef Střondala, Michal Třaslín.

T. Řeha (7.A)


Prosinec 2016
V prosinci se sešel školní parlament v celkem malé účasti. Bavili jsme se o městském kole ve šplhu a o turnaji v piškvorkách.


Listopad 2016
V listopadu jsme v parlamentu probírali tematické dny, turnaj v piškvorkách, počítání bot, vánoční diskotéku, která se nebude konat, protože byla malá účast, sportovní hry, které se také nebudou konat a probírali problémy s šikanou. Vše probíral parlament ve složení: 4.A - Tadeáš Glet, Petr Scheibinger, 4.B - 4.B - Jakub Dolíška, Lada Špaltová, 5.A - Ondřej Toman, Lucie Němčíková, 5.B - Marie Ivanovská, Eliška Kirschnerová, 6.A - Adéla Tomaňová, Vendula Mikulcová, 6.B - Vojta Pekárek, Nikolas Kaspar, 7.A – Tomáš Řeha Marek Šotnar, 7.B - Katka Künzelová, Jakub Sedlák, 8.A - Ríša Bosák, Markéta Kubátová, 8.B - Jakub Nohel, Patrik Matyáš, 9.A - Pavlína Klosová, Veronika Čadová, 9.B - Josef Střondala, Michal Třaslín.

T. Řeha (7.A)