Třída 6.B

turkova@zssvetle.cz

Zobrazit detail asistenta

Adaptační program

V prvním říjnovém týdnu jsme si během dvou dnů užili adaptační program, díky kterému jsme se více poznali a zažili spoustu zábavy. Aby nám adapťák začal, tak jsme se nejdříve museli vydat po červené stezce na chatu Studeničné. Na cestě nás čekal trochu náročnější terén a museli jsme přeskakovat popadané stromy, ale nakonec jsme všichni cestu zvládli. Během prvního dne jsem dělali spoustu aktivit, díky kterým jsme se o sobě dozvěděli spoustu informací a u některých jsme se i dost nasmáli nebo naběhali. Se západem slunce jsme rozdělali oheň a opekli si špekáčky, někteří i chleba, kdy jeden z nich skočil spálený až na uhel. Pak si někteří z nás zahráli na honěnou po tmě s baterkami nebo jsme sledovali na noční obloze souhvězdí a planety Saturn a Jupiter.

Na druhý den jsme se vydali do minizoo ve Vendryni, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o zvířatech, např. o dikobrazech, surikatách, lemurech nebo velbloudech. Během návštěvy jsem některá zvířata mohli i nakrmit mrkví. Nejvíce jsme krmili králíčky, alpaky a dokonce i velblouda. I přesto, že se nám z minizoo nechtělo a neustále jsme se na něco vyptávali, jsme se po obědě vydali na vlak, aby nás dovezl zpět do Havířova.

Tyto dva dny jsme si všichni užili, někteří z nás překonali i své obavy a odvezli si na tyto dva dny památku v podobě zážitků, zábavy a dikobrazí bodliny. Mysleli jsme i na spolužáky, kteří s námi nemohli jet a užít si společně tyto chvíle.

Reakce žáků na adaptační kurz:

„Adapťák byl dobrý. Hráli jsme skupinové hry. Jídlo bylo dobré, večer jsme pak opíkali párky. M2li jsme po cestě papír, který jsme vyplňovali. Spalo se tam dobře. Bylo tam hodně srandy. A takový byl náš adapťák 6.B.“

„3.10. jsme jeli na adaptační kurz. Moc jsem si to užila, doufám, že ještě znova někam pojedeme.”

„Moc jsem si to užila, byla sranda, hráli jsme hry a přejídali jsme se. Poprvé jsem spala mimo domov, byl to pro mě velký zážitek.”

„Adapťák byl moc super. Hráli jsme hry a opékali. Moc jsem si to se všema užila.”

„Adaptační kurz bych zhodnotila tak, že až na pár drobností se vydařil.”

„Jeli jsme do zoo Vendryně a moc jsme si to užili. Adaptační kurz se povedl.”

„Adapťák jsme si moc užili, hráli jsme hry a opékali buřty a pozorovali hvězdy. Obědy byly také moc dobré. Bylo to super!”