Třída 9.A - Archivováno v roce 2023

Složení: 20 žáků (9 dívek, 11 chlapců) ve šk. roce 2021/2022

Asistentka pedagoga: Daniela Strakošová

Herna finanční gramotnosti

Dne 20. 4. 2022 jsme měli v knihovně besedu o finanční gramotnosti. Rozdělili jsme se na 5 skupin. Všichni jsme měli svou deskovou hru - měli jsme na starosti rodinu Korunkových, o kterou jsme se měli postarat. Platili jsme splátky, kupovali akcie nebo pojištění a snažili se našetřit na vzdělání syna. Zpočátku jsme hru úplně nechápali, ale potom nás začala bavit. Vše trvalo přibližně dvě hodiny a užili jsme si to. (Klaudie, Sabča a Tomáš)

Workshop

Ve čtvrtek 7. 4. jsme se místo odpoledního vyučování zúčastnili workshopu na SŠ Sýkorova v Havířově - Šumbarku. Bylo nás tam celkem 16. Po příchodu nás rozdělili na 2 skupiny. Dělali jsme tam pokusy s elektronickými stavebnicemi, vyzkoušeli jsme jak udělat zvuk a rozsvítit něco podle plánku, bylo toho tam hodně. Ukazovali jsme si, jak jde rozsvítit světlo pouze s octem a dvěma dráty. Viděli jsme také robota, který psal naše jména. Potom jsme si mohly vytvořit co chceme z 3D pen. Obě skupinky se při činnostech vystřídaly. Workshop byl velice zajímavý a je možné, že se někteří z nás za rok budou na tuto školu hlásit. (Klára, Verča)

Předvánoční bruslení

Poslední školní den v roce 2021 jsme se  vydali s dalšími třídami na zimní stadion. Boty jsme vyměnili za brusle a  šli na to. Začínajícím jsme pomohli, aby si to vyzkoušeli a získali  větší jistotu, dalším to šlo samo. Hodinu jsme si zablbli, popřáli si  klidné svátky a rozešli se domů.