INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 3. KVĚTNA 2021 | Základní škola K. Světlé

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 3. KVĚTNA 2021 3.5.2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 3. KVĚTNA 2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL OD 3. KVĚTNA 2021 - AKTUALIZACE

• Preventivní antigenní test se ve školách, kde doposud probíhalo s frekvencí dvakrát týdně, nově provádí s frekvencí jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti žáka ve škole v daném týdnu. Preventivní test se provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li žák přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.
  • Pro žáky 2. stupně základní školy platí, že jsou testováni dvakrát týdně. Důvodem je, že tito žáci se nyní vrací k prezenční výuce a dosud nebyli testováni.
  • Od 3. 5. 2021 je školám stanovena pouze jedna frekvence povinnosti testování zaměstnanců, a to jedenkrát  v  pracovním  týdnu. Sjednocuje  se  tedy  frekvence  testování  zaměstnanců,  kteří přicházejí do kontaktu s žáky,s ostatními zaměstnanci škol přítomnými na pracovišti.

Dále informujeme, že na základě požadavku ministra školství, mládeže a tělovýchovy nedošlo k uložení povinnosti pro školy vydávat potvrzení  o  negativním  výsledku  testu  žáků  pro  účely doložení této skutečnosti ve službách (např. kadeřnictví, holičství) nebo pro účely amatérského sportu apod. Klient nebo sportovec (příp. jeho zákonný zástupce) bude dokládat skutečnost, že byl ve škole negativně testován nejdéle před 72 hodinami čestným prohlášením.

V Havířově 30. 4. 2021

Mgr. Jiří Kotaška, ředitel školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že do výuky se mohou vrátit žáci 2. stupně v kraji Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském. Moravskoslezského kraje se to zatím netýká přírůstek pacientů s covid-19 za sedm dní je našem kraji na čísle 180. Nástup těchto žáků bude tedy možný při poklesu tohoto čísla pod 100. Je možné tuto hodnotu sledovat na stránce: https://www.idnes.cz/koronavirus/statistiky#infikovanych

V Havířově 28. 4. 2021

Mgr. Jiří Kotaška, ředitel školy

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.