ISIC karta pro žáky budoucích 1. ročníků | Základní škola K. Světlé

ISIC karta pro žáky budoucích 1. ročníků 9.6.2020

ISIC karta pro žáky budoucích 1. ročníků

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost k naší škole; kromě toho funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR.

Co přináší ISIC Školák vydaný přes naši školu?

• Funguje jako čipová karta do jídelny. V případě nevyužití této možnosti si žák do školní jídelny pořizuje čip za 130,- Kč pouze pro potřebu výdeje oběda.
  • Je oficiálním průkazem žáka naší školy.
  • Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného.
  • Školní průkaz ISIC není potřeba si pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu.
  • Školní ISIC Školák je levnější! Průkaz stojí jen 250 Kč na celou dobu platnosti (průkaz pořízený mimo školu stojí 350 Kč na jeden rok). V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 110 Kč.

Co přináší ISIC Školák?

Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.

• Je akceptován dopravci po celé ČR jako potvrzení věku a oprávnění čerpat slevu na jízdném ve výši 75 %.

Možnost zřízení speciálního celoroční cestovní pojištění UNIQA.

• Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání, v internetových obchodech
    • na vstupném do kulturních institucí
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • speciální mobilní tarif od Vodafone
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jak si průkaz objednat?

Na 1. třídní schůzku dne 16. 6. 2020 přineste vyplněnou Žádost o vystavení průkazu ISIC, poplatek 250 Kč a průkazovou fotografii žáka. Fotografii se jménem žáka můžete také poslat na e-mail: kotaska@zssvetle.cz.

Doporučujeme použít digitální fotku portrétového typu (lze snadno vyfotit běžným digitálním fotoaparátem nebo mobilem před světlou zdí), běžnou průkazkovou fotku nebo dodat kvalitní sken papírové průkazové fotky.

Žádost je možné vyplnit i přímo na třídní schůzce.

Nedílnou součástí tohoto oznámení je dokument „Informační povinnost“ obsahující detaily o pravidlech pro užívání průkazu a zpracování osobních údajů. Najdete ho zde v příloze (PDF).

Hotový průkaz s pouzdrem a šňůrkou na krk bude žákům vydán ve škole k 1. září 2020. Děkuji.

Mgr. Jiří Kotaška

Ředitel školy