ZŠ Havířov - Podlesí K. Světlé 1/1372 okres Karviná
ZŠ Havířov - Podlesí K. Světlé 1/1372 okres Karviná
ZŠ Havířov - Podlesí K. Světlé 1/1372 okres Karviná
Školní vrba
Doučování

Třída 3.B

3.B

Třídní učitel

Březina Jiří


Exkurze centrem Ostravy

3.B se vydala vlakem na komentovanou exkurzi centrem našeho krajského města.

Na trase jsme se zastavili například u Divadla Antonína Dvořáka, Divadla loutek, přešli Masarykovo náměstí, Most Miloše Sýkory, který překlenuje řeku Ostravici a spojuje Moravskou Ostravu se Slezskou Ostravou.

Poslední zastávkou byla Vyhlídková věž Nové radnice, kde si žáci jednotlivá místa trasy a celé město prohlédli také z ptačí perspektivy. V Nové radnici se každý projel v jedinečném páternosteru.

V půli akce jsme si dali do trumpety v jídelně naproti radnice, kde žáci vyjedli všechny řízky. Zoufalá paní prodavačka je marně přesvědčovala, že mají i jiné dobroty.

Výlet se povedl a děti byly fajn.

Foto zde: https://photos.app.goo.gl/kzJxt5fxyZLspQwD7

Ing. et Mgr. Jiří Brezina 

Opava, úterý 19.12.

"Přivedu svojí Marfušce ženicha, on prosím za Nasťou pospíchá!”

V předvánočním čase žáci 3.B navštívili Slezské divadlo Opava na muzikál Mrazík. Představení bylo moc pěkné - živá hudba, herecké a pěvecké výkony, výprava, vtipnost ...

Po divadle následovalo skromné občerstvení v Bredě (KFC, Mekáč, ...). Prošli jsme se i vánočními stánky na Horním náměstí.

Cestou na nádraží jsme se také podívali na Březinovou ulici.

Jiří Březina 

Foto z akce:

https://photos.app.goo.gl/EwoWnB3czncs6KsPA

Tvoříme ve školní kuchyňce (únor)

Žáci 3.B vytvářeli v rámci pracovních činností špičkovou gastronomii na téma: studená kuchyně (jednohubky, chlebíčky, zmrzlinové a ovocné poháry, ovocné špízy, banány v čokoládě a další). Žáci si donesli ingredience na své domluvené dobroty a ve skupinkách tvořili. Nato následovala společná ochutnávka a hostina. Dětem se to moc povedlo. Velmi oceňuji skvělou vzájemnou spolupráci žáků. Zároveň moc děkuji milé kolegyni Lucii Volejníčkové za výpomoc.

 Jiří Březina

Odkaz na foto akce:

https://photos.app.goo.gl/9zm3X3N8sxN5vQXR6

NENÍ VLK JAKO VLK - květen

Anotace: Podle průzkumu dává čím dál více menších dětí přednost mobilu před pohádkou. Vědí ale, že lišky a vlci jsou v online prostředí mnohem nebezpečnější než v pohádkách? A tuší, že online příběhy nemusí mít vždy šťastný konec? O tom všem si povíme a přečteme v kyberpohádkách!

Navštívili jsme výukový program v Městské knihovně Havířov, který se týkal nebezpečí na internetu. Program byl velmi pěkný a poučný. Musím žáky pochválit za perfektní chování a aktivní až hyperaktivní spolupráci. Jiří Březina 

Foto akce:

https://photos.app.goo.gl/o8xAmv2U4YYMHbqb7

Den Země- duben

Na náměstí Republiky se konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci si užili pěkný program, např. NEPOSEDNÉ TLAPKY SVĚTOVÉHO ŠAMPIÓNA– zajímavé ukázky  a triky výcviku pracovního psa, v  BUBLINOVÉ SHOW MATĚJE KODEŠE (držitele několika světových rekordů) byla naše odvážná žákyně uvězněna do velké bubliny. Někteří kluci se proslavili v Havířovském expresu televize Polar (1:24 - 1:36 minuta reportáže).

Foto a video akce:

https://photos.app.goo.gl/NnFbsFxnbxHqkszw5

Kozí farma aneb prvouka v přírodě - květen 

Žáci 3.B navštívili Kozí farmu Havířov. Pro děti byl připraven moc pěkný program.

Foto z akce:

https://photos.app.goo.gl/tKz3Z45AWjd3ttL9A


Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít