Distanční výuka

Naše škola se průběžně připravuje na možnost znovuzavedení distanční výuky. Přinášíme základní informace, které budeme průběžně doplňovat a aktualizovat.

Zákonní zástupci jsou kontaktováni a informováni pomocí mailu,  ŠkolyOnline, mohou také využít přístupové údaje dětí do MS Teams  (zejména se jedná o mladší žáky).

V případě, že bude nutno využít distanční výuku, ta bude probíhat na škole v prostředí MS Teams. Jedná se o součást balíčku Office 365 pro školy. Pro školy je balíček zdarma a jeho součástí jsou online aplikace Outlook (mail), Word, Excel, PowerPoint a další. Každý žák školy má vytvořený svůj účet ke službě Office 365. Zákonným zástupcům všech žáků 1. stupně byly předány přihlašovací údaje třídními učitelkami v průběhu září. Úkoly budou zadávány po domluvě s vyučujícím přes MS Teams,případně mailem.

Microsoft Teams můžete používat ve stolním počítači nebo na webu (záložka Office 365 na úvodní stráce), ve svém zařízení iOS, Android, v tabletu nebo notebooku – ke stažení ZDE. Žáci s aplikací pracují i v rámci běžné výuky, využívají také další aplikace z balíčku Office 365 (Outlook, Word, Excel, PowerPoint). Je vhodné využívat i Outlook (web, mobilní aplikace).

Co najdu v MS Teams:

• materiály k výuce
  • zadání, odevzdání a hodnocení prací
  • sdílení souborů se spolužáky a vyučujícím
  • propojení s dalšími aplikacemi
  • online setkání (kalendář + na Outlook přijde oznámení o konání schůzky) – vhodné mít mikrofon, webkameru, k připojení se doporučují prohlížeče Chrome a Edge
  • chat a konzultace s vyučujícím
  • podpora spolupráce

Návody:

MS Teams z pohledu studenta - youtube

Odevzdání úkolu v MS Teams - youtube

Odevzdání úkolu v MS Teams II. - youtube

Informace pro zákonné zástupce a žáky - ZDE

Informace pro zákonné zástupce a žáky (přidáno 13. 10. 2020) - ZDE

Připojení se ke schůzce Teams z aplikace

1. V kalendáři vyberte připojit se na probíhající schůzce.
  2. Zvolte požadované nastavení zvuku a videa.
  3. Vyberte Připojit se.

Připojení se ke schůzce Teams na webu

Nemáte aplikaci Teams? I tak se schůzky Teams můžete zúčastnit.

1. V e-mailové pozvánce vyberte Připojit se ke schůzce Microsoft Teams.

Můžete do ní také zavolat použitím čísla pro telefonické připojení a ID konference z e-mailu.

1. Máte dvě možnosti:
    • Stažení aplikace pro Windows: Stáhněte si aplikaci Teams.
    • Připojení na webu místo aplikace: Připojte se ke schůzce Teams na webu.
  2. Zadejte svoje jméno.
  3. Zvolte požadované nastavení zvuku a videa.
  4. Vyberte Připojit se.
  5. V závislosti na nastavení schůzky se dostanete hned nebo přejděte na předsálí, kde vás někdo ze schůzky může připustit.

Problémy v prohlížeči se zobrazením:

V prohlížeči může dojít k problémům se zobrazením/připojením na Teams a ukázat se chybová hláška