Základní škola Karolíny Světlé – to nejlepší místo pro děti z Havířova a okolí

Vítáme Vás na našich internetových stránkách Základní školy Karolíny Světlé v Havířově.

Škola byla postavená v roce 1967 a v současnosti má všechny předpoklady pro splnění důvěry rodičů, kteří svěřili péči o základní vzdělání svých dětí právě naší škole.

Škola je skvěle vybavená, disponuje kromě kmenových učeben také učebnami odbornými – např. učebnou chemie, přírodopisu i fyziky.  Žáci u nás využívají 3 počítačové učebny, jazykovou učebnu, dílny, cvičnou kuchyň a také učebnu výtvarné a hudební výchovy. Tělesnou výchovu vyučujeme na prostorném hřišti, v gymnastickém sále a tělocvičně. Všechny učebny jsou vybaveny audiovizuální technikou i kvalitními pomůckami.

Naším cílem je naučit žáky nejen základní matematické vzorce, slovesné tvary či anglická slovíčka, ale vzdělat je a vychovat pro budoucí život, aby věděli a znali své možnosti a cíle, aby se naučili důvěřovat a mít rádi ostatní, chceme je naučit například i trpělivosti. Mít úctu k přírodě, k předkům, k naší kultuře a historii, to jsou také hodnoty, kterými se snažíme vybavit žáka.

Naši učitelé přistupují individuálně ke každému žákovi vzhledem k jeho potřebám, ale i možnostem. Využíváme atraktivní styly výuky, tak, aby žáky zaujal (užíváme projektovou výuku, kritické myšlení, hodnotové vzdělávání, exkurze, apod.).

Doučování, nebo naopak rozšířené hodiny jsou u nás samozřejmostí.

Výuka základních předmětů je doplněná širokou nabídkou předmětů volitelných, vyučujeme i nepovinný předmět, žáci mají také k výběru několik kroužků.

Tradičně nabízíme zázemí školní družiny, kterou jsme rozšili již na 5 oddělení, kapacita je tak dostatečná pro 140 malých žáků.

Ing. Mgr. Petr Ptáček, Ph.D., MBA