Výdejna stravy | Základní škola K. Světlé

Výdejna stravy

Po odebrání obědů, strávníci, kteří ukončují školní docházku nebo  přestupují na jinou školu, odevzdají čip p. kuchařce.  Následující pracovní den si u ní vyzvednou vrátku za čip. Zbývající dny  budou obědy dostávat dle seznamu, který má p. kuchařka každý den k  dispizici.

Důležité informace:

V případě, že žák onemocní, může ve školní jídelně odebrat oběd pouze 1. den nemoci.  Na další dny je nutno obědy buď odhlásit, nebo na ZŠ Moravská uhradit v plné výši podle věku dítěte:

7-10 let 45,-Kč
 10-14 let 47,-Kč
 nad 14 let 49,-Kč

V případě nepřítomnosti žáka ve škole, o které rodič ví dopředu  (rekreace, lázně atd.) je nutno obědy odhlásit nebo uhradit v plné výši za celou dobu nepřítomnosti. První den je možno odebrat oběd pouze v době nemoci.

Informace pro strávníky zde

Cena čipu - 130,-

Provozní řád školní jídelny – výdejna stravy

a) Obědy jsou k nám dováženy ze ZŠ Moravská. Strávníci mají možnost  výběru obědů ze 2-3  jídel. Podrobnější informace o výběru jídel  poskytnou p. kuchařky ŠJ K. Světlé nebo Moravská.Výdej obědů začíná v  11:45 hod. a končí ve 14:00 hod. Výdejní doba může být upravována vzhledem k akcím školy a je vždy včas oznámena.

b) Výdej obědů do nosičů jídel je prováděn dle vyhlášky Ministerstva  zdravotnictví č. 107/2001Sb., o hygienických požadavcích na stravovací  služby. V případě onemocnění vašeho dítěte je možno odebrat oběd pouze 1. den jeho nemoci. Oběd je možno vyzvednout pouze v době  od 11:30 hod.  do 11:45 hod. Po této době vám bude oběd vydán na talíři a do nosiče si  ho musíte přendat sami. Pokud se zákonný zástupce rozhodne, že bude i  po další dny nemoci dítěte odebírat stravu do nosičů, musí ji uhradit v  plné výši stravného (nutno vyřídit na ZŠ Moravská).

c) Jídlo je vydáno po přiložení čipu u výdejního okénka. Čip je strávníkovi zapůjčen za poplatek 130 ,- Kč, který mu je při ukončení  stravování a odevzdání nepoškozeného čipu vrácen. Čipy slouží k  registraci strávníka, kontrole odběru jídla a také k přihlašování a  odhlašování stravy. V případě ztráty čipu, je třeba zakoupit čip nový  (starý čip bude automaticky zablokován), což je možno u p. kuchařky u  výdejního okýnka. Strávníkovi bude oběd vydán i při zapomenutí nebo  ztrátě čipu (pokud byl oběd předem řádně uhrazen).

d) Při ukončení stravování, ukončení škol. docházky nebo přechodu na jinou školu je nutné:
1) Tuto skutečnost písemně oznámit ŠJ Moravská, Havířov – Šumbark
2) Zrušit povolení k inkasu na svém účtu