Akce družiny 2019/2020

Budulínek

Opět jsme měli možnost potěšit seniory v domově pro seniory Helios v Havířově. Pilně jsme zkoušeli a pak předvedli pohádku o Budulínkovi ve zpívané podobě.

Laskavec

Děti se s nadšením zúčastnily dalšího ročníku laskavostí – Laskavec. V tomto roce si vybrali perníčky, jako odměnu za příspěvek do jimi pořádané dobročinné sbírky pro Mobilní hospic Ondrášek. Pečení, zdobení, balení a především nadšení konat dobré a laskavé činy vyneslo téměř 15 tisíc korun českých. Děkujeme všem za příspěvek a jejich laskavost!

Vánoční vystoupení

Již tradiční vánoční vystoupení pro bývalé zaměstnance školy a pro seniory z domova pro seniory Helios v Havířově se neslo ve znamení básniček a písniček s vánoční tématikou. Opět se naše píle vyplatila a navodila ostatním nejen vánoční atmosféru, ale i úsměvy ve tváři.

Fotografie z akce

Projektový den ve školní družině

V rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání k nám zavítal kouzelnický mistr, pan Filip Dadej. Nejen, že jsme mohli shlédnout úžasnou magii v jeho podání, ale mohli jsme si ji vyzkoušet na vlastní kůži. Některé jeho představení nadchlo tak, že si pořídili knihy pro začínající kouzelníky a předváděli nám ještě dlouho dobu po projektovém dni svá nově naučená kouzla.

Karneval

Letošní ročník karnevalu měl opět nevídanou účast. I přes všechny nástrahy současné doby se nám jej podařilo realizovat a naplno si jej užít. Nechyběla promenáda masek, tančení s profesionálkou Dagmar Leinveberovou z taneční skupiny LDance, soutěže jednotlivců i skupin, sladké občerstvení pro děti i rodiče, odměny dětem za výkony ve všech soutěžních disciplínách.