Akce družiny 2020/2021

Projektový den mimo ŠD - ZOO Ostrava

Díky dotačnímu projektu Evropské Unie (OP výzkum, vývoj, vzdělávání) jsme mohli navštívit také ostravskou Zoologickou zahradu. Měli zde pro nás připravený zajímavý program o zvířatech, která žijí v našem okolí. Dále jsme se dozvěděli nové informace o zvířatech, která chovají v zoologické zahradě.

Co děláme v zimě

Pokud nám počasí dovolí, tak jsme vždy nejraději venku. A pokud nám příroda nadělí i sněhovou pokrývku, tak neleníme, bereme lopaty, boby nebo tašky a jdeme se klouzat z kopce. A když sníh krásně lepí, jdeme si postavit kamarády nebo se pořádně zkoulovat :-). Zimní období si umíme pořádně užít.

Karneval

V letošním roce nám okolnosti nepřály a nemohli jsme uspořádat velký společný karneval. Proto jsme si uspořádali mini karnevaly v každém z oddělení. Nebylo to sice tak velkolepé, ale masky, zábava a občerstvení nechyběly.

Tvoříme, relaxujeme, objevujeme

V této fotogalerii můžete vidět, co děláme během celého roku. Samozřejmě tady nemáme fotky úplně všech aktivit, protože by se nám tady ani nevešly :-).

Projektový den mimo ŠD - URSUS Lomná

Díky dotačnímu projektu Evropské Unie (OP výzkum, vývoj, vzdělávání) jsme mohli navštívit Zážitkové centrum URSUS v Lomné. Program byl jako vždy pestrý, zábavný a naučný. Tentokrát jsme se dozvěděli něco o chráněné oblasti Beskyd, fauně a floře místních stojatých a tekoucích vod. A to nejzábavnější na tom všem bylo, že jsme si mohli sami vyzkoušet, jak odebrat vzorek vody i s živočichy a sami pak tyto živočichy určit.

Projektový den ve ŠD - Hasiči

Zavítal k nám do družiny vzácný host, profesionální hasič pan David Krhovjak. Seznámil děti s tím, co obnáší práce hasiče, jak se chovat v případě požáru a také nám přivezl ukázat speciálního záchranářského psa. A aby to nebylo jen o zábavě, tak si děti hravou formou pomocí pracovních listů zopakovaly a doufáme, že i osvojily, všechny poznatky o tom, jak se chovat v případě požáru nebo jiné krizové situace.

Dětský den – sportovní odpoledne

Červen patří svátku dětí a i my jsme se v družině rozhodli jim tento měsíc zpříjemnit a připravit pro ně sportovní odpoledne plné zábavy, her a odměn. Počasí nám více než přálo a myslím, že jsme si toto odpoledne všichni pořádně užili. :-) Děkujeme Sdružení rodičů a přátel školy za příspěvek na nákup odměn pro děti, protože bez těch, by to nebylo ono.