UČITELÉ ONLINE

Naše škola se v letošním školním roce zapojila do projektu pod názvem „UČITELÉ ONLINE“, který je realizován v rámci výzvy č. 51 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory 1.3 Další vzdělávání pedagogických pracovníků škol a školských zařízení. Příjemcem podpory je Střední odborné učiliště DAKOL, s.r.o., partnery projektu jsou firma ITveSkole, o.p.s., 30 základních a 6 středních škol. Projekt bude realizován v období září 2014 – červenec 2015. Hlavním cílem projektu UČITELÉ ONLINE je zvýšení kompetencí pedagogických pracovníků základních a středních škol při integraci informačních a komunikačních technologií do výuky a výchovně-vzdělávacích činností školy. Záměrem projektu je proškolit více než 500 pedagogických pracovníků z 30 základních a 7 středních škol v Moravskoslezském, Olomouckém, Zlínském a Královehradeckém kraji v oblasti využívání moderních technologií ve výuce.

Aktivity projektu:
  - Vzdělávání ředitelů ZŠ a SŠ - podpora vedení škol ve využívání digitálních technologií pro integraci ICT do života školy.
  - Podpora metodiků ICT na ZŠ a SŠ – proškolení pedagogických  pracovníků, kteří poté budou působit na škole na pozici metodika ICT.
  - Mentoring a podpora pedagogických pracovníků formou asistence  při pedagogických a technických problémech s využitím ICT ve výuce -  školám a jejím pedagogům bude zajištěna metodická a technická podpora  při využití a integraci ICT do výuky po celou dobu realizace projektu,  podpora bude dostupná prezenčně i on-line.
  - Vzdělávání pedagogických pracovníků k integraci ICT do výuky –  zvýšení ICT kompetencí pedagogických pracovníků se zaměřením na  efektivní využívání techniky, kterou jsou školy již vybaveny a zvýšení  ICT kompetencí pedagogických pracovníků se zaměřením na zavádění a  využití nových moderních mobilních (dotykových) zařízení ve výuce a  oborových didaktikách.
  - Evaluace projektových aktivit - vyhodnocení  přínosů/dopadu/efektu vzdělávacích aktivit na reálné využití ICT  techniky ve výuce v dané škole.

Přínos školám:
  - proškolení pedagogové na školách v oblasti ICT, především v oblasti moderních dotykových technologií
  - metodická a technická podpora při využití a integraci ICT do výuky po celou dobu realizace projektu
  - získání moderního dotykového zařízení - tablety nebo dotykové notebooky

Informace o projektu: Mgr. Jiří Kotaška, tel. 596 411 038, kotaska@zssvetle.cz

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.