Vánoční Olomouc 20.12.2022

Vánoční atmosféra v Olomouci

Děti z V.A se vypravily do Olomouce, aby tady zažily tu pravou vánoční atmosféru. Ani pondělní  ranní mráz -14°C je neodradil od plánovaného výletu. Děti obdivovaly  Horní a Dolní náměstí s gotickou radniční budovou, do které je zasazen  orloj. U Arionovy kašny s želvou a sochou Ariona s delfínem se dozvěděly příběh řecké pověsti, podle kterého je kašna zhotovena. Nejvíce děti lákala vánoční tržnice rozprostřená kolem olomoucké radnice. Spousta  stánků s vánočním punčem a tradičními výrobky lákala k nakupování a ochutnávání dobrot. Neodolali jsme a punč jsme ochutnali všichni. Byl  výborný. Děti nakoupily dárky pro své blízké. Mrazivé počasí lákalo do  tepla, a tak jsme našli útulnou restauraci na Dolním náměstí a dali si chutnou polévku. Potom nás už čekala cesta vlakem domů a ani zpoždění 25  minut nám náladu nezkazilo. Pěkná akce nás naladila na blížící se Vánoce.

Podívejte se na fotky:  https://photos.app.goo.gl/Y58trVveCt87V5zu9

třídní učitelka Zuzana Majdyšová