Den Země 21.4.2023

Den Země

V pátek 21. 4. se na škole uskutečnil projektový den - Den Země. Tématem byla VODA. Vyučující připravili v areálu školy 12 stanovišť, kde žáci 6.-8. tříd plnili různé úkoly z nejrůznějších oblastí - fyzika, matematika, zeměpis, výtvarná výchova, český jazyk, cizí jazyk... Na stanovištích pomáhali žáci 9. tříd. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií - 6.-7. třídy; 8. třídy. Deváťáci také jednotlivé skupinky provázeli tak, aby se nám nikdo neztratil, což se né vždy dařilo. Tu a tam na své skupinky zapomněli a šli vesele dál, tu a tam šli na stanoviště, na které ještě neměli jít a pak se u některých stanovišť tvořily kolony. Na jiných pak tudíž nikdo nebyl. Zorganizovat akci pro více než 100 žáků bylo náročné a vyučujícím patří velký dík. Nakonec se vše zvládlo a dobře dopadlo. Snad se dopoledne žákům líbilo a příští rok a u jiného tématu se těšíme.