Den Země 3.5.2023

Den Země

Děti z 5.A si připomněly Den Země tím, že se dozvěděly informace a globálních problémech, které naši planetu vážně ohrožují. Začaly tím, že  si nakreslily veselý obrázek spokojené planety a poté diskutovaly o znečištěných oceánech, kácení deštných pralesů, kyselých deštích, oteplování planety a tajících ledovcích, přelidňování a s ním  souvisejícím problémem chudoby a hladu. Skládaly puzzle s obrázky  ohrožených živočichů. Na závěr si zkusily, že i s odpady, skrčený  papírem a prázdnou pet lahví, si mohou zahrát zábavnou hru. V druhé polovině vyučování jsme se prošli blízkým lesem a pozorovali probouzející se jarní přírodu a dokonce jsme v lesním potoku viděli  užovku obojkovou. To nás přesvědčilo, že příroda je velká bojovnice a i  přes velké zásahy člověka je stále v pořádku.

Fotky zde:  https://photos.app.goo.gl/V1MjXHy6Xf5KuqBg7

Třídní učitelka Zuzana Majdyšová