Dolní oblast Vítkovice 2.4.2024

Dolní oblast Vítkovice

DOLNÍ OBLAST VÍTKOVICE

Dne 22.3. jsme navštívili DOV, kde nás čekal výukový program ŽIJÍ MEZI NÁMI.

Čekala  nás laboratoř, kde na jako správné laboranty čekal bílý plášť. Paní,  která program vedla nám řekla, že budeme budit kvasinky k životu. Ve  dvojících jsme měli k dispozici mikroskop, suché droždí a spoustu náčiní  k tomu.

A  opravdu po nějaké době kvasinky, které jsme pojmenovali Sára, rostly a  rostly, a i trochu smrděly ????. Pěna byla větší a větší.....

Následně  jsme si ze Sáry zhotovili preparát a pod mikroskopem pozorovali i  jejich pohyb. Většina prožívala nadšení, protože se pokus podařil. A my  už víme, jak se budí, ne princezny, ale kvasinky.

A  na závěr pár slov jedné žákyně, která vypovídají, že akce se zdařila: " Byla to velmi zábavná aktivita. Měli jsme program o mikroskopování a  snažili jsme se vzbudit kvasinku. Víc ji chutnal cukr než soda. Moc se  nám to líbilo."