Praha 3.6.2023

Praha - 2.-3. 6. 2023

Na pátek a sobotu byl naplánován výlet žáků 9.A a několika žáků 9.B do Prahy. Cesta vlakem Regiojet proběhla bez větších komplikací a kolem půl jedenácté nás vítala slunečná Praha. Po rozchodu na občerstvení na Václavském náměstí nás čekal přesun na kolej Hvězda, kde jsme byli ubytováni. Rozdělili jsme se do pokojů a vyrazili poznávat krásy našeho hlavního města. První důležitou zastávkou byl kostel sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, kde sváděli hrdinný boj parašutisté, kteří splnili svou misi a zabili R. Heydricha. Prohlídka byla vynikající. Další zastávkou byl Petřín, kde jsme se dopravili tramvají a poté lanovkou. Několik odvážlivců se s p. učitelem a p. asistentkou odvážilo vystoupit na rozhlednu. Odměnou byl úžasný pohled na město a máme být na co hrdí. Po přepočítání bylo naším dalším cílem nákupní centrum Nový Smíchov, kde jsme si dali téměř dvouhodinový rozchod na večeři a případné nákupy. Jelikož jsme měli dost času, rozhodli jsme se neplánovaně na prohlídku chrámu sv. Víta, byl to úžasný pohled. Zlatou uličku jsme nemohli vynechat. Stihli jsme také v devět hodin orloj na Staroměstském náměstí. Na ubytovnu jsme dorazili kolem desáté hodiny a někteří byli rádi, že jsme to přežili a rychle usnuli.

Druhý den ráno jsme se sbalili, opustili ubytování a vyrazili na poslední prohlídku Petschkova paláce, což byla bývalá mučírna gestapa. Prohlédli jsme si výslechové místnosti, mučírnu, cely a tzv. „biograf“. Výlet jsme zakončili na Václavském náměstí a vydali se na cestu domů.

Až na pár výjimek, za jejichž chování jsme se chvílemi styděli, byli žáci skvělí a snad se jim výlet líbil a odnesli si nejen nějaké informace, ale také plno zážitků. Za dva dny viděli spoustu věcí a zažili mnoho srandy.

Natka a Sabi: "Výlet jsme si moc užili. Byl to skvělý zážitek, který bychom si rádi zopakovali. Byli jsme ubytovaní na kolejích, kde bylo společné sociální zažízení pro dva pokoje. Viděli jsme spoustu věcí. Krásný výhled byl z Petřína na Prahu. Den byl náročný a po návratu na ubytování jsme únavou padli do postele. Tímto bychom chtěli poděkovat p. uč. Pletánkovi za organizaci a p. asistentce, že nás vzali s sebou."

Výlet deváťáků do Prahy